[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
16 грудня 2020
Депутати пропонують відтермінувати закупівлю ліків відповідно до Нацпереліку, а також відтермінувати набрання чинності ЗУ “Про оборонні закупівлі”. Окрім того, пропонують ввести пільги для осіб із вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я та дозволити будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб коштом державного та місцевих бюджетів.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/zareyestrovani-22.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Відтермінування закупівлі лікарських засобів відповідно до Національного переліку (№4472 від 08.12.2020)
Поданим законопроєктом № 4472 пропонується змінити дату (з 1 січня 2021 року на 1 січня 2022 року), якою вводиться в дію ч. 10 ст. 10 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» і відповідно до якої оплаті за рахунок коштів Державного бюджету України підлягають лікарські засоби, що включені до Національного переліку основних лікарських засобів, і підлягають закупівлі за кошти державного бюджету.
Лікарські засоби мають закуповуватись відповідно до Нацпереліку. Для того, щоб медичний препарат потрапив до Нацпереліку, він повинен пройти певну перевірку на якість та ефективність. Обсяги потреби в закупівлі лікарських засобів визначаються за видами медичної допомоги МОЗом.
Однак деякі препарати, наприклад, інсулін або вакцини від COVID-19 закуповуються без необхідності включення в Нацперелік. Перехідний період мав закінчитись ще в грудні 2019, однак його було продовжено до грудня 2020. Зараз проєкт 4472 знову пропонує продовжити дію перехідного періоду, залишаючи можливість для зловживань у частині закупівлі ліків без уключення в Нацперелік.
Рекомендація Юридичної сотні: проєкт може бути прийнятий, щоб запобігти ситуації зупинення закупівель. Однак мають бути визначені умови, які дозволять унести всі необхідні препарати до Нацпереліку протягом 2021 року.
Пільги для осіб із вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я (№4464 від 04.12.2020)
Проєкт №4464 пропонує деякі професійні права та пільги медичних і фармацевтичних працівників, а саме: належні умови профдіяльності, підвищення кваліфікації, страхування, соцдопомогу, пільгове житло, пільгове пенсійне забезпечення, отримання земельної ділянки тощо, поширити на осіб із вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я.
Також проєкт пропонує встановити доплати до заробітної плати особам із вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я та безпосередньо пов’язані ліквідацією захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати за основу.
Нормативне регулювання оборонних закупівель (проєкт №4485 від 10.12.2020)
Законопроєкт №4485 пропонує відтермінування набрання чинності Законом України “Про оборонні закупівлі” від 17 липня 2020 року № 808-IX до 1 липня 2021 (наразі положення цього закону повинні застосовуватися для планування закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення з 31 березня 2021 року). Такі зміни пропонуються суб’єктами законодавчої ініціативи для розроблення якісного підзаконного нормативно-правового регулювання.
Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт для напрацювання змістовно та технічно якісного комплексу підзаконних НПА.
Захист прав ВПО (№4487 від 11.12.2020)
Проєкт покликаний посилити державні гарантії захисту ВПО. Забезпечення органами державної влади чи органами місцевого самоврядування можливості безоплатного тимчасового проживання за умови компенсації комунальних платежів пропонується без обмеження шестимісячним терміном із дня взяття особи на облік ВПО, як це передбачено чинним законодавством (причому використання ВПО такої можливості не впливає на її можливість використати іншу програму для забезпечення постійним житлом). Рішення про скасування довідки ВПО приймається уповноваженим органом на підставі інформації про тривалу відсутність за місцем проживання (понад 6 місяців), що дає обґрунтовані підстави вважати, що особа самостійно повернулась до залишеного місця проживання. Наразі такий строк становить 60 днів.
Проєкт передбачає можливість будівництва та реконструкції житла для забезпечення житлових потреб ВПО коштом державного та місцевих бюджетів, проте не містить фінансово-економічного обґрунтування. Також багато змін, що пропонуються проєктом, мають технічний характер і не матимуть впливу на посилення соціального та правового захисту ВПО.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою