110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Верховний Суд визнав, що перелік виплат, з яких стягуються аліменти з військовослужбовців та ветеранів, є невичерпним

Закон прийнято

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

2 вересня 2020

Перелік видів доходів, які впливають на визначення розміру аліментів, затверджений постановою КМУ від 26 лютого 1993 р. № 146.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/09/Zakon-prii–nyato.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

До таких доходів, зокрема, належать: заробітна плата, з усіма надбавками, премії, компенсації за неотримані відпустки (за декілька років), винагороди, пенсії, допомога по безробіттю, виплата за земельну ділянку, яка здається в оренду.

З військовослужбовців ЗСУ, інших військ, Держспецзв’язку, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, ДСНС та Державної кримінально-виконавчої служби утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, що надається щомісячно (оклад за штатною посадою, оклад за військове або спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років, вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

Утримання аліментів не здійснюється з сум вихідної допомоги, польового забезпечення, субсидій, вартості грошової компенсації за неотримане речове майно.
Згідно з: Постанова Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року №146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб».

Проте Верховний Суд визнав цей перелік невичерпним. У постанові Верховного Суду від 31 липня 2020 року у справі №234/15413/17 було розглянуто спір про утримання аліментів з доходу від продажу нерухомості, яка була подарована боржнику ще до укладення шлюбу та народження дитини. Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, оскільки «у пункті 13 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб вказується, що утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.

Вживання терміну «дохід» у дужках після поняття «заробіток» може розумітися як визнання цих понять синонімами в контексті приписів цього Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб. Отже, Перелік видів доходів, які враховуються при визначені розміру аліментів, не є вичерпним».

Верховний Суд визнав правомірним стягнення заборгованості з аліментів з доходу від продажу нерухомості.

Детальніше: постанова Верховного Суду від 31 липня 2020 року у справі № 234/15413/17.

Зверніть увагу! Якщо за військовослужбовцем зберігається заробітна плата за місцем роботи на період його військової служби, її розмір враховується для визначення суми аліментів разом із грошовим забезпеченням.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like