Юридична Сотня допомогла 33 462 захисникам України

Пам'ятки

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Історії успіху

story

Адвокат Артем Донець

Невиплатила винагороду за безпосередню участь в АТО

Юрист:

Артем Донець

Проблема полягала у тому, що на гарячу лінію Юридичної Сотні звернувся військовослужбовець, якому не виплатили винагороду за безпосередню участь в АТО (на момент розгляду справи), а також грошову допомогу у зв’язку зі звільненням з лав ЗСУ за станом здоров’я, на підставі висновку ВЛК.

Наші дії

Підготовка матеріалів, захист в суді порушених прав особи.

Зважаючи на всі обставини справи, а саме: безпосередню участь в АТО (на момент розгляду справи), госпіталізацію безпосередньо із місця виконання службових обов’язків, а також проаналізувавши факт відсутності у фінансовій частині документів, що підтверджують здійснення належних бійцеві виплат, суд задовольнив позовні вимоги та захистив порушене право військовослужбовця.

Результат

Суд зобов’язав військову частину здійснити необхідні виплати в повному обсязі. 

more-back Розгорнути
story

Тіріля Дмитро Юрійович

звільнення з контракту

Юрист:

Антон Красов

Тіріля Дмитро Юрійович – один з тих військовослужбовців, хто першим став на захист українських кордонів навесні 14-го року. Дмитро протягом трьох років воював у складі 14 бригади Збройних Сил України, захищаючи позиції Донецької області.

Навесні 2017 року боєць звернувся до Юридичної сотні з питанням звільнення з військової служби за контрактом.

ПРОБЛЕМА полягала у тому, що строковий контракт Дмитра закінчився 20 лютого 2017 року, але жодних дій командування щодо його звільнення не було здійснено. Натомість, військовослужбовця направили у відрядження в зону АТО на невизначений термін.

Відповідно до Закону 5337 – контракти, дія яких завершується після 07 січня 2017 року, автоматично не продовжуються, оскільки норми про продовження контрактів після набуття чинності закону 5337 вже немає. Тому Дмитра мали звільнити одразу. На нього також НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ норма про звільнення протягом року з дня набуття чинності законом 5337 та графіки звільнення. Боєць мав звільненитися ОДРАЗУ після закінчення строку дії контракту. 
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1769-19 

Наші дії

1) надано консультацію та правову оцінку діям командування військової частини;
2) складено та надіслано звернення до Міністерства оборони України.

Результат

Тірілю Дмитра Юрійовича було звільнено з військової служби за контрактом.

more-back Розгорнути
story

Андрій Рузанов

санаторно-курортне лікування

Юрист:

Антон Красов

Андрій Рузанов брав участь у забезпеченні антитерористичної операції, спеціаліст 1 категорії оперативної та бойової підготовки Луганського обласного військового комісаріату. Його рідне місто Сєвєродонецьк пережило окупацію російськими військами у травні-червні 2014 року, тому інакшого рішення, ніж як йти захищати домівку, він не мав.

До Юридичної сотні Андрій звернувся вже після звільнення в запас з питанням стосовно отримання путівки для проходження санаторно-курортного лікування.

Проблема полягала у тому, що у органі соціального захисту з нього вимагали додаткові документи, які не передбачені законодавством, а конкретно – довідку з місця роботи про те, що він не отримував путівки раніше.

Відповідно до пункту 5 Постанови КМУ від 31 березня 2015 р. № 200 особа має подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань АТО в районах її проведення.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/200-2015-%D0%BF

Допоміг Андрію юрист Юридичної Сотні Антон Красов.

Наші дії:

1) надано консультацію та правову оцінку діям посадових осіб управління соцзахисту
2) складено заяву до управління соцзахисту щодо надання санаторно-курортного лікування
3) надано консультацію щодо реєстрації та надсилання даної заяви до управління соцзахисту

Результат:

В управлінні органу соціального захисту повторно жодних документів не вимагали, надали путівку до санаторію “Золота Нива”.

more-back Розгорнути
story

Святослав Федорів

звільнення з контракту

Юрист:

Анастасія Бородуля

Святослав Федорів добровільно пішов на війну у 2014 році та заключив контракт “до кінця особливого періоду”. Святослав звернувся до юриста Юридичної сотні Анастасії Бородулі взимку 2017 року: спершу за консультацією стосовно грошового забезпечення, а пізніше за правовою допомогою стосовно розірвання контракту.

Відповідно до Директиви МОУ від 15.02.2017 № Д-2 «Про визначення строків та обсягів звільнення військовослужбовців з військової служби» командування військової частини, де проходив службу Святослав, склали графік звільнення, у якому датою звільнення військовослужбовця було зазначено 12 липня 2017 року.

Прийняття Закону 5337 стало першим кроком у процесі звільнення військових, які мають “безстрокові контракти” та контракти яких продовжились. Водночас на гарячій лінії Юридичної сотні кількість дзвінків стосовно умов звільнення та можливості переукласти контракт збільшилися майже вдвічі.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1769-19

Наші дії:

Складання письмового рапорту на звільнення.

За декілька тижнів до зазначеної дати звільнення командир в усній формі повідомив Святослава, що його буде направлено у відрядження, а дата звільнення переноситься на невизначений термін.

Звернення до Юридичного департаменту Міністерства оборони України з описом ситуації.

Результат:

Сьогодні Святослав Федорів був звільнений з військової служби за контрактом.

Бажаємо Святославу легкого повернення до мирного життя!

more-back Розгорнути
story

Геннадій Дуров

щорічна відпустка, лікування у цивільної лікарні, ОГД

Юрист:

Антон Красов

Одним з перших пішов захищати Україну. З серпня 2014 року служив за мобілізацією в артилерійської розвідці 55 бригади. Через три місяці після звільнення зрозумів, що має повернутися, щоб продовжувати захищати Україну. Нині Геннадій є командиром гармати Гіацинт 2А36, має у підпордкуванні 8 осіб.
Пан Геннадій звернувся за допомогою до юриста Юридичної Сотні Anton Krasov влітку 2016 р.: спершу за правовими консультаціями, надалі за допомогою у складанні документів.

Протягом року військовослужбовець стикався з багатьма проблемами, у яких потрібна була юридична консультація:

1) Відмова командування у наданні щорічної основної відпустки.

Досить часто військовослужбовцям, які просять про відпустку, відмовляють, тому що «не положено». Відмовляють усно.

Наші дії:

Складання письмового рапорту на надання щорічної основної відпустки.
Згідно Закону військовослужбовці мають право на щорічну основну відпустку строком від 30 днів.
Юрист Anton Krasov склав рапорт, надіслав його пану Геннадію через фейсбук та пояснив, що рапорт потрібно зареєструвати у військовій частині, де поставлять вхідний номер і дату. Звертаємо увагу, що у разі відмови військовою частиною приймати рапорт, його потрібно надіслати рекомендованим листом з повідомленням.

Результат:

Через 2-3 тижня військова частина надала відпустку.

2) Відмова цивільної лікарні у лікуванні військовослужбовця, який проходить службу за контрактом.

Під час відпустки пан Геннадій звернувся у лікарню, де йому призначили стаціонарне лікування. Проте, після того як дізналися, що він є військовослужбовцем, який проходить службу за контрактом – відмовили у лікуванні. Цивільна лікарня заявила, що військових вони не лікують, стверджували, що потрібно спершу їхати у військову частину і брати там направлення, потім просили надати направлення комісаріату.

Наші дії:

Складання скарги на ім’я начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської ОДА та подання скарги на гарячу лінію Голови Кіровоградської ОДА.
Такі вимоги лікарні є порушенням законодавства та дискримінацією.

Результат:

Через день з лікарні зателефонували та запросили на лікування. Пан Геннадій зміг пройти лікування, а після повернутися у військову частину.

3) Погрози з боку командування частини про заборону лікування військовослужбовців у цивільних лікарнях.

У військовій частині погрожували, що занесуть лікування у самовільне залишення частини та позбавлять грошового забезпечення. Телефонували, писали на електронну пошту.

Наші дії:

Складання та направлення рекомендованим листом з повідомленням рапорту на адресу військової частини щодо проходження лікування у цивільній лікарні. Також юрист додав супровідні документи, що підтверджують, що військовослужбовець проходив лікування. Також повідомлення комісаріату.

Результат:

Пан Геннадій пройшов лікування, у СЗЧ не занесли, грошового забезпечення не позбавили.

4) Обрахування строків звільнення за контрактом.

Пан Геннадій проходить військову службу за контрактом і є одним із тих, у кого контракт підписаний до кінця особливого періоду. До прийняття закону 5337 він, як і інші, не знав дати свого звільнення, тому звертався до Юридичної Сотні за консультацією.
Після прийняття Закону юрист Anton Krasov зміг розрахувати дату звільнення – йому необхідно відслужити 24 міс.

5) Одноразова грошова допомога у Кіровоградській області.

Пан Геннадій з Кропивницького і його цікавило питання, як отримати місцеву пільгу, яку надає Кіровоградська міська рада.
Жителям Кропивницького, які проходять службу в зоні АТО, надається допомога у розмірі 3000 грн. Для цього треба подати заяву і довідку про участь в АТО у поточному році.

Результат: 

У 2016 р. пан Геннадій зміг отримати виплату 3000 грн.. Для 2017 року діє така сама процедура.
Зараз пан Геннадій продовжує проходити службу за контрактом. Під час відпустки люб’язно погодився відвезти «Пам’ятку учасникам АТО» у свою військову частину, щоб передати своїм побратимам.

more-back Розгорнути
story

Юрій

сімейне право

Юрист:

Марія Максимкова

Вітаємо адвоката-волонтера Юридичної Сотні Марію Максимкову із ще однією виграною справою. До Марії звернувся за допомогою боєць 80 бригади Юрій у сімейному спорі. «Год назад у нас повторился пример проблемы с ограниченными правами детей. Для меня это было последней каплей и я потребовал от жены обращения в суд. Сам был в армии и на расстоянии справиться не получилось. Моё отсутствие было очень кстати, потому что судьба свела нас с Марией. Маша – удивительный человек! Всего лишь из-за того что я АТОшник, отказалась от гонораров. Во всех инстанциях, с диктаторской уверенностью добивалась желаемого результата. Та лёгкость, с которой она выиграла дело, создала впечатление, что насморк – проблема по-сложнее,» – розповідає Юрій. 

Сім’я – це те, що тримає наших військових на східних рубежах країни, те, заради чого вони повертаються і ті, заради кого живуть. Але на жаль, судові спори з сімейного права не оминають наших захисників. 

Марія Максимкова – юристка, яка з перших днів війни допомагає нашим захисникам вирішувати в суді подібні ситуації. 

more-back Розгорнути