110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

ЦВК заявила, що не буде створювати спеціальних виборчих дільниць для військовослужбовців на території Донецької та Луганської областей. Що це значить?

YS ЦВК (1)

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

12 липня 2019

ЦВК заявила, що не буде створювати спеціальних виборчих дільниць для військовослужбовців на території Донецької та Луганської областей. Відтак, єдиним механізмом для того, щоб реалізувати своє право для військовослужбовців є механізм зміни місця голосування. Але чи так просто змінити місце голосування військовослужбовцям, які здійснюють завдання в ООС?  

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/07/YS_TSVK-1.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

1. По-перше змінити місце голосування можна до 15 липня (понеділок).
2. По-друге, щоб змінити місце голосування потрібно знайти і прийти в найближчий Державний реєстр виборців. А чи відпустить командир військовослужбовця, який виконує військовий обов’язок в ООС зі служби на декілька годин, щоб той змінив місце голосування? Питання риторичне.
3. Крім того, щоб змінити місце голосування в Державний реєстр виборців потрібно принести з собою оригінал паспорта, однак небагато військовослужбовців беруть з собою паспорт в зону бойових дій, натомість користуються або військовим квитком або службовим посвідченням.

Варто згадати й те, що навіть у разі тимчасової зміни місця голосування військовослужбовці зможуть обрати лише 225 депутатів (за списками партій).

Юридична Сотня вже неодноразово звертала увагу на цю проблему народним депутатам, ЦВК, ГШ ЗСУ, навіть написали законопроект, який має на меті вирішити цю несправедливість. До того ж, Президент і ЦВК реєстрували законопроекти, спрямовані на вирішення такої проблеми, однак вони не були проголосовані.
Цікаво, що навіть прийнятий 11 липня Виборчий кодекс, на який чекало все українське суспільство не вирішить цієї проблеми ні на цих виборах, ні на наступних парламентських виборах.
Отже, сьогодні єдиним шляхом вирішення проблеми є внесення змін до ЗУ “Про вибори народних депутатів України” та “Про вибори Президента України”.
Юридична Сотня має на меті зареєструвати відповідний законопроект в ВРУ нового скликання. 

Що ми пропонуємо?
1. спростити механізм включення до списків виборців та голосування військовослужбовців на загальних виборчих дільницях (командир формує список військовослужбовців, подає його до Державного реєстру виборців, а не кожен військовослужбовець окремо);
2. у виняткових випадках передбачити можливість створення спеціальних виборчих дільниць для голосування військовослужбовців;
3. надати можливість військовослужбовцям, які уклали контракт голосувати за наявності військового квитка чи службового посвідчення військовослужбовця, а не паспорта громадянина України;
4.  створити можливість надання таким військовослужбовцям часу, необхідного для участі в голосуванні. 

Детальніше про проблему читайте в статті Вікторії Дідач, юристки ГО “Юридична Сотня”  

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like