
Призов громадян України на строкову військову службу починається проходженням призовної комісії та відправленням до військової частини
Строки проведення призову визначаються указом Президента, який публікується в засобах масової інформації не пізніш як за місяць до закінчення року, що передує року призову.
Виняток — указ в особливий період, який публікується не пізніш як за місяць до початку проведення призову |
Після набрання чинності указом Президента України щодо проведення чергового призову:
• призовники, яким надійшла повістка, зобов’язані з’явитися за адресою та в час, зазначений у повістці;
• якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку чергового призову;
• призовники, які змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний строк прибути до військкомату за новим місцем та стати на облік.
УВАГА! Згідно з указом Президента України №678/2022 призов громадян України на строкову військову службу в жовтні – грудні 2022 року скасований через воєнний стан .
Порядок вручення повісток строковикам
УВАГА! Виклики по телефону чи поштою не вважаються належним повідомленням! Повідомлення має бути вручене призовнику особисто! Недійсною є повістка, на якій розписалися інші особи! Представники військкомату не можуть примусово доставити військовозобов'язаного до призовного пункту. Прибуття військовозобов'язаного до призовного пункту покладається на нього самого. Будь-який примус, утримання та перевезення призовника без його згоди є незаконними.
За яких підстав дозволяється НЕ прибути вчасно до призовної дільниці

перешкода стихійного характеру

смерть близького родича*

хвороба

інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути в зазначені пункт і строк
* Близький родич – батьки, дружина, дитина, рідний брат, сестра, дід, баба.
УВАГА! Причини неприбуття мають бути підтверджені документально!