(Статут внутрішньої служби військовослужбовців ЗСУ ст. 199, 201)

Для військових (крім строковиків та курсантів) установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Заходи забезпечення бойової та мобілізаційної готовності військової частини виконуються за наказом командира в будь-який час доби з наданням військовослужбовцям не менше ніж 4 години відпочинку на добу
УВАГА! Розподіл службового часу військовослужбовців визначається розпорядком дня, який затверджує відповідний командир в/ч в порядку, визначеному статутами ЗСУ.

За час несення служби в добовому наряді у вихідні, святкові та неробочі дні день відпочинку надається протягом тижня (ст. 294 Статуту).
За невикористані через несення бойового чергування вихідні, святкові та неробочі дні надається відпочинок протягом тижня (ст. 335 статуту).
В особливий період на військові частини додатково покладається завдання з надання військовослужбовцям (крім строковиків та курсантів), які виконували службові обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні поза пунктами постійної дислокації військової частини, іншого часу для відпочинку, у тому числі з можливістю виїзду до місця проживання сім’ї. (Інструкція про організацію в ЗСУ соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і членів їхніх сімей, працівників ЗСУ, затверджена наказом Міноборони від 19.01.2016 №27).
Для отримання днів відпочинку зверніться з рапортом до командира в/ч.
УВАГА! Перенесені дні відпочинку не компенсуються в грошовому еквіваленті.