110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Одним з перших пішов захищати Україну. З серпня 2014 року служив за мобілізацією в артилерійської розвідці 55 бригади. Через три місяці після звільнення зрозумів, що має повернутися, щоб продовжувати захищати Україну. Нині Геннадій є командиром гармати Гіацинт 2А36, має у підпордкуванні 8 осіб.
Пан Геннадій звернувся за допомогою до юриста Юридичної Сотні Anton Krasov влітку 2016 р.: спершу за правовими консультаціями, надалі за допомогою у складанні документів.

Протягом року військовослужбовець стикався з багатьма проблемами, у яких потрібна була юридична консультація:

1) Відмова командування у наданні щорічної основної відпустки.

Досить часто військовослужбовцям, які просять про відпустку, відмовляють, тому що «не положено». Відмовляють усно.

Наші дії:

Складання письмового рапорту на надання щорічної основної відпустки.
Згідно Закону військовослужбовці мають право на щорічну основну відпустку строком від 30 днів.
Юрист Anton Krasov склав рапорт, надіслав його пану Геннадію через фейсбук та пояснив, що рапорт потрібно зареєструвати у військовій частині, де поставлять вхідний номер і дату. Звертаємо увагу, що у разі відмови військовою частиною приймати рапорт, його потрібно надіслати рекомендованим листом з повідомленням.

Результат:

Через 2-3 тижня військова частина надала відпустку.

2) Відмова цивільної лікарні у лікуванні військовослужбовця, який проходить службу за контрактом.

Під час відпустки пан Геннадій звернувся у лікарню, де йому призначили стаціонарне лікування. Проте, після того як дізналися, що він є військовослужбовцем, який проходить службу за контрактом – відмовили у лікуванні. Цивільна лікарня заявила, що військових вони не лікують, стверджували, що потрібно спершу їхати у військову частину і брати там направлення, потім просили надати направлення комісаріату.

Наші дії:

Складання скарги на ім’я начальника управління охорони здоров’я Кіровоградської ОДА та подання скарги на гарячу лінію Голови Кіровоградської ОДА.
Такі вимоги лікарні є порушенням законодавства та дискримінацією.

Результат:

Через день з лікарні зателефонували та запросили на лікування. Пан Геннадій зміг пройти лікування, а після повернутися у військову частину.

3) Погрози з боку командування частини про заборону лікування військовослужбовців у цивільних лікарнях.

У військовій частині погрожували, що занесуть лікування у самовільне залишення частини та позбавлять грошового забезпечення. Телефонували, писали на електронну пошту.

Наші дії:

Складання та направлення рекомендованим листом з повідомленням рапорту на адресу військової частини щодо проходження лікування у цивільній лікарні. Також юрист додав супровідні документи, що підтверджують, що військовослужбовець проходив лікування. Також повідомлення комісаріату.

Результат:

Пан Геннадій пройшов лікування, у СЗЧ не занесли, грошового забезпечення не позбавили.

4) Обрахування строків звільнення за контрактом.

Пан Геннадій проходить військову службу за контрактом і є одним із тих, у кого контракт підписаний до кінця особливого періоду. До прийняття закону 5337 він, як і інші, не знав дати свого звільнення, тому звертався до Юридичної Сотні за консультацією.
Після прийняття Закону юрист Anton Krasov зміг розрахувати дату звільнення – йому необхідно відслужити 24 міс.

5) Одноразова грошова допомога у Кіровоградській області.

Пан Геннадій з Кропивницького і його цікавило питання, як отримати місцеву пільгу, яку надає Кіровоградська міська рада.
Жителям Кропивницького, які проходять службу в зоні АТО, надається допомога у розмірі 3000 грн. Для цього треба подати заяву і довідку про участь в АТО у поточному році.

Результат: 

У 2016 р. пан Геннадій зміг отримати виплату 3000 грн.. Для 2017 року діє така сама процедура.
Зараз пан Геннадій продовжує проходити службу за контрактом. Під час відпустки люб’язно погодився відвезти «Пам’ятку учасникам АТО» у свою військову частину, щоб передати своїм побратимам.