110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Андрія Корнієнко у вересні 2014 року призвали в АТО, де він здобув захворювання і був звільнений з лав Збройних сил України у березні 2015 року. Андрію відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги (ОГД) за здобуту під час служби інвалідність. Сім’я лікувала Андрія за власний рахунок, допомагали волонтери. Наші юристи-волонтери допомагали йому оскаржити цю відмову, зокрема Кирило Веремєєв виборов позитивне рішення суду на користь Андрія. Проте це рішення не встигли виконати, втрачений час коштував Андрію життя. 21 листопада 2016 року Андрій помер.

Хоча у пані Ольги, вдови Андрія, був документ, що пов’язує набуття захворювання, яке призвело до смерті її чоловіка із захистом Батьківщини, виплати вона отримати також не може, оскільки чинне законодавство надає такі виплати родинам лише, якщо учасник АТО помирає у статусі військовослужбовця.

Наші дії:

За цю справу взялась наша юристка Юлія Морій і 26 лютого 2018 року отримали перше позитивне рішення, яким визнано незаконною відмову Міністерства оборони у виплаті ОГД Ользі Корнієнко.

Ольга пережила ще одне горе. Восени 2017 року помер ще і її син, який також був військовослужбовцем, брав участь у бойових діях на Сході України, під час служби отримав захворювання, у зв’язку з яким був непридатний продовжувати військову службу і через півроку після звільнення помер.

Наші юристи продовжують супроводжувати сім’ю, яка пережила дві величезні втрати, оскільки очікуємо подальші відмови з боку держави.

Зі свого боку Юридична Сотня працювала над пропозиціями змін до законодавства, щоб такі виплати родинам загиблих були закріплені у Законі.

6268-1 – законопроект, завдяки якому держава зобов’язується підтримувати членів сімей учасників бойових дій, які померли після звільнення зі служби у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, яке настало через службу.

Результат:

Закон було прийнято 06.09.2018, набрання чинності відбулось 13.10.2018.