110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Штрафи для власників бізнесу та їх клієнтів через порушення карантину

Штрафи для власників бізнесу та їх клієнтів через порушення карантинних правил. Як відбувається процес накладання штрафу та чи можна його уникнути?

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

11 лютого 2021

У цій статті розповімо вам про штрафи для власників бізнесу та їх клієнтів від 14 січня 2021 року, які вводяться за порушення карантину, як відбувається накладення штрафу та чи можна його уникнути?

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/unnamed-file.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Нові обмеження та карантинні правила

Законом №1113 від 14 січня 2021 була посилена відповідальність підприємців за відсутність масок у персоналу і відвідувачів. Положення закону також стосуються транспортних засобів та закладів громадського харчування. Документом вносяться зміни в закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту населення».
Штрафи бізнесменам загрожують у разі:

  • пропуску, допуску особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, у тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно,
  • невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту,
  • обслуговування клієнтів без таких засобів захисту в період карантину.

Проте, якщо переглянути текст закону, то можна зазначити, що штрафи накладаються лише в разі допуску особи без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

Відповідно до документа, для власників бізнесу штрафи становитимуть від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3400 – 5100 гривень. Встановлення розміру штрафу визначається зважаючи на ступінь суспільної небезпеки.

Як відбувається процес накладання штрафу та чи можна його уникнути?

Важливо зазначити, що за текстом закону накладати такі штрафи можуть контролюючі органи, зокрема посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного добробуту населення та головні державні санітарні лікарі та їх заступники.
Як повідомляє пресслужба Національної поліції нововведені штрафи не є повноваженням поліції, проте закон передбачає залучення поліцейського до вирішення проблемних ситуацій у даній сфері оскільки після надання усних зауважень представник бізнесу повинен викликати поліцію для запобігання правопорушення.

Якщо клієнтові, який перебуває у приміщенні без маски, зробили зауваження, а він відмовляється її одягнути, то лише тоді викликатимуть поліцію для складання адміністративного протоколу за статтею 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Нагадаємо, в Україні вже працюють штрафи і для самих порушників маскового режиму. Їх передбачає закон, який набрав чинності ще з 21 листопада. У цьому випадку штраф становить від 170 до 255 грн. Його повинні платити самі громадяни, які перебувають в громадському місці без засобів захисту.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like