110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Що передбачає закон за неносіння чи неправильне носіння масок

неносіння масок

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

8 листопада 2020

Верховна Рада прийняла законопроєкт 3891, який стосується відповідальності фізичних осіб за неносіння чи неправильне носіння масок.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/11/nenosinnya-masok.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Тепер “перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”. Тобто відповідно до цього закону неодягнена або неправильно одягнена маска, скажімо, в магазині, тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн.

Закон пропонує доповнення новою частиною статтю 443 КУпАП, яка вже містить санкцію за порушення карантинних норм. Зокрема за неносіння або неправильне носіння масок (пп.1 п. 10 Постанови КМУ № 641) штраф для громадян становить від 17 000 грн. до 34 000 грн., а для посадових осіб від 34000 грн до 170000 грн. Тобто на практиці при застосуванні норми виникатиме логічне запитання, яку частину статті та санкцію застосовувати: передбачену частиною першою чи другою статті 443 КУпАП?

Хто може штрафувати?

Представник Національної поліції, уповноважений орган охорони здоров’я, санепідемслужби чи орган місцевого самоврядування.

Як це буде працювати та чому раніше не могли виписувати штрафи на місці?

Раніше такі справи розглядалися судами. Тепер пропонується внести зміни в процесуальну частину КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення) – ст. 222 – та дати такі повноваження органам Національної поліції. Зокрема відповідно до цієї норми працівники Національної поліції можуть стягуватися на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine та Канадського Фонду Місцевих Ініціатив #CanadaFundUA 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like