110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Пропозиції новому Президенту щодо законодавчих ініціатив, які стосуються ветеранів

New President Of Ukraine Veterans Issues

20 травня 2019

Сьогодні відбулась інавгурація нового Президента України. Новообраний Президент як Головнокомандувач безпосередньо впливає на соціальний захист ветеранів, як на одне з питань, що пов’язане із сферою оборони.

Крім того, Президент користується правом законодавчої ініціативи. У зв’язку із цим рекомендуємо новообраному Президенту звернути увагу на такі важливі питання з соціального захисту ветеранів, які потребують законодавчого врегулювання як:

  • Прийняття до громадянства іноземців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України (законопроект №3433);
  • Соціальний захист заручників та військовополонених (законопроект №8205);
  • Надання статусу учасника бойових дій добровольцям;
  • Соціальний захист капеланів;
  • Спрощення механізмів для участі військовослужбовців у виборах Президента та парламенту;
  • Сприяння працевлаштуванню та розвитку бізнесу ветеранів.

 

У зв’язку із тим, що Президент України Петро Порошенко припинив свої повноваження, всі законопроекти, які були подані ним та не були прийняті в першому читанні вважаються відкликаними.

Які законопроекти Президента в сфері соціального захисту ветеранів та національної безпеки і обороти були сьогодні автоматично відкликаними:

Законопроект «Про ратифікацію Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму» №0221 від 15.04.2019 року.

Додатковий протокол до Конвенції про боротьбу з тероризмом визначає, як країни-підписанти можуть спільно протистояти іноземним терористам. Протокол передбачає кримінальну відповідальність за ряд заходів, зокрема, за умисну участь в терористичній групі, поїздки за кордон з метою тероризму та фінансування чи організацію такої подорожі. Створюється мережа національних, цілодобово доступних контактних пунктів для оперативного обміну інформацією.

Додатково. Україна підписала протокол 28 жовтня 2015 року. Україна стала 18-ю державою-членом цієї Організації, яка підписала цей міжнародний інструмент.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму» №10232 від 15.04.2019 року.

У зв’язку із ратифікацією Додаткового протоколу потрібно внести зміни до Кримінального кодексу України (щодо фінансування тероризму, проходження навчання тероризму та щодо відповідальності за виїзд з України та в’їзд в Україну з терористичною метою); Кримінального процесуального кодексу України (щодо визначення підслідності, обрання запобіжних заходів, умов спеціального досудового розслідування); Законів України «Про боротьбу з тероризмом» та «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей процедури публічних закупівель під час дії правового режиму воєнного стану» №9460 від 03.01.2019 року.

Законопроект було подано у зв’язку із введенням в Україні режиму воєнного стану. Зокрема, проектом пропонується закріпити особливості процедури публічних закупівель в умовах воєнного стану, внеcти зміни до умов укладення договорів для забезпечення потреб оборони під час дії воєнного стану.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання капеланської діяльності у Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях» №10279 від 13.05.2019 року.

Проектом пропонується закріпити право військовослужбовців на душпаристську опіку. Також законопроект пропонує закріпити принципи співпраці військових формувань з капеланами та капеланськими об’єднаннями.

Рекомендуємо новообраному Президенту України продовжити роботу щодо ратифікації Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму.

You may also like