110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Прирівнювати медика , який бореться з COVID-19, до військовослужбовця є неприпустимим

YS військовий не медик

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

7 травня 2020

Сьогодні на позачерговому засіданні ВРУ будуть розглядатися законопроекти щодо протидії COVID-19.
Зокрема, проект змін до закону “Про захист населення від інфекційних хвороб” ( державне страхування для медпрацівників) (реєстр. № 3376 та альтернативні до нього – 3376-1, 3376-2)

Проєкт закону №3376-1 пропонує загиблих від COVID-19 медиків прирівняти у статусі до загиблих військовослужбовців та поширити на сім’ю померлого медичного працівника гарантії, передбачені членам сім’ї загиблих військовослужбовців.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/YS_vii–skovii–_ne_medik.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

🔹 Звісно ж ризики, з якими стикаються медичні працівники, у щоденній боротьбі з вірусною хворобою, потребують окремої уваги та підтримки держави. Однак прирівняння медиків до військовослужбовців є хибним шляхом. Статус військовослужбовця не можна прирівнювати до жодної з категорій. Така пропозиція знецінює внесок військовослужбовців в захист територіальної цілісності та недоторканості України.

🔹 Статус військовослужбовця надається спеціальним законом відповідно до особливого виду їх діяльності. Військова служба є запорукою обороноздатності та національної безпеки України.

🔹 Щоденна служба військовослужбовця не є роботою у розумінні КЗпП, тому гарантії за виконання військового обов’язку надаються спеціальним законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

🔹 Більше того, за чинним законодавством до військовослужбовців не прирівняні навіть медичні працівники, як залучалися/залучаються до АТО/ООС.

Крім цього, проєкт закону пропонує:

– впровадити державне страхування на випадок інвалідності або смерті внаслідок COVID-19;
– визначити розмір виплат у разі захворювання та смерті медичного працівника через інфікування коронавірусом на рівні виплат сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та військовим, які отримали інвалідність.

Законопроект містить цілу низку юридичних невизначеностей:
❌ за текстом проекту медики можуть претендувати на 2 виплати одночасно:
1) як медичні працівники
2) як особи прирівняні до військовослужбовців;
❌ не визначено підстави отримання виплати;
❌ немає запобіжників у яких випадках медик не можу претендувати на отримання виплати;
❌ зміни до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» у редакції законопроекту 3376-1 потребують одночасного внесення змін до інших законів та підзаконних актів, що регулюють правовідносини у сфері соціального захисту військовослужбовців. (Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”).

❗ Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроект 3376-1.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Вам також може сподобатися