[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
20 лютого 2021
Примушувати працівника писати заяву на звільнення за власним бажанням — заборонено. Таке рішення повинно бути добровільним і виражати волевиявлення особи щодо звільнення її з роботи.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/02/Primushuvannya-do-zvilnennya-pid-chas-karantinu.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Що робити в разі якщо Вас примушують до звільнення?
- Зібрати докази. Найкраще якщо це будуть якісь письмові докази — внесення змін заднім числом в трудовий договір або раптова поява доган і стягнень щодо особи яку звільняють. Проте судом та іншими органами можуть бути взяті до уваги і такі докази як аудіозаписи погроз чи показання свідків.
- Звернутися до прокуратури, Держпраці або до суду за захистом своїх прав. В перші два органи подається заява, в суд подається позов.
Якщо ж Вас все-таки звільнили незаконно, що робити?
Відповідно до ст. 172 ККУ за незаконне звільнення працівників встановлено штраф у розмірі від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправні роботи на строк до 2 років.
Ті самі дії, вчинені повторно або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, караються штрафом у розмірі від 3000 до 5000 НМДГ, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців.
Згідно зі ст. 172 ККУ досудове слідство проводиться слідчими прокуратури. Отже, заява про порушення кримінальної справи за грубе порушення законодавства про працю має бути направлена до прокуратури за місцезнаходженням підприємства.
[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою