110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Примушування до звільнення під час карантину

Примушування до звільнення під час карантину

20 лютого 2021

Примушувати працівника писати заяву на звільнення за власним бажанням — заборонено. Таке рішення повинно бути добровільним і виражати волевиявлення особи щодо звільнення її з роботи.

Що робити в разі якщо Вас примушують до звільнення?

  • Зібрати докази. Найкраще якщо це будуть якісь письмові докази — внесення змін заднім числом в трудовий договір або раптова поява доган і стягнень щодо особи яку звільняють. Проте судом та іншими органами можуть бути взяті до уваги і такі докази як аудіозаписи погроз чи показання свідків.
  • Звернутися до прокуратури, Держпраці або до суду за захистом своїх прав. В перші два органи подається заява, в суд подається позов.

Якщо ж Вас все-таки звільнили незаконно, що робити?

Відповідно до ст. 172 ККУ за незаконне звільнення працівників встановлено штраф у розмірі від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправні роботи на строк до 2 років.

Ті самі дії, вчинені повторно або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, караються штрафом у розмірі від 3000 до 5000 НМДГ, або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців.

Згідно зі ст. 172 ККУ досудове слідство проводиться слідчими прокуратури. Отже, заява про порушення кримінальної справи за грубе порушення законодавства про працю має бути направлена до прокуратури за місцезнаходженням підприємства.

Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA

You may also like