110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Президент України підписав законопроєкт № 9226

YS зп 9226 підписано

28 грудня 2023 року Президент України підписав законопроєкт № 9226, який визначає, що військовослужбовець, військовозобов’язаний або резервіст, призваний на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, має право скласти особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках.

 

Таке розпорядження має бути письмовим, у довільній формі.

 

Особисте розпорядження засвідчує нотаріус або командир військової частини та в подальшому воно зберігається в ТЦК та СП за місцем реєстрації або призову (або за місцем зберігання особової справи, якщо йдеться про військових СБУ, СЗР тощо).

 

Незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблого в розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них за відсутності особистого розпорядження. 

 

Якщо такого розпорядження немає, то виплату отримають члени сім’ї загиблого у рівних частках:

  • діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя та народжені після смерті, а також діти, стосовно яких загиблого за життя було позбавлено батьківських прав;
  • один із подружжя; 
  • батьки (усиновлювачі), якщо вони не були позбавлені стосовно нього батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час загибелі (смерті); 
  • внуки, якщо на момент  загибелі (смерті) їхні батьки загинули (померли); 
  • жінка (чоловік), з якою (з яким) проживали однією сім’єю, але не перебували в шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили; 
  • утриманці, визначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

 

Від допомоги можна відмовитися, зокрема, на користь інших членів сім’ї, зазначених у переліку. Для цього потрібно подати відповідну заяву й засвідчити справжність підпису нотаріально. Не допускається відмова представників від імені малолітніх, неповнолітніх, повнолітніх непрацездатних дітей загиблого.

 

ОГД не призначається особі, яка умисно позбавила життя чи вчинила замах на особу, яка також має право на таку ОГД, або притягалася до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення щодо загиблої (померлої) особи, за рішенням суду.

 

Зміст розпорядження не розголошується за життя військового. Військовослужбовець, який (яка) склав це розпорядження, може змінити або скасувати його в будь-який момент. 

Зверніть увагу! Набрання чинності Законом відбудеться 29.03.2024. З текстом можна ознайомитися за посиланням.

You may also like