[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
18 грудня 2021
Право на недискримінацію за ознакою інвалідності є одним з основних прав людини.
В Україні станом на 01.07.2021 на обліку перебуває 104 037 осіб з інвалідністю внаслідок війни. З проблемою дискримінації за ознакою інвалідності ветерани стикаються в повсякденному житті, під час працевлаштування.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/prava-lyudini-fridom.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Основними документами, які закріплюють права осіб з інвалідністю є:
- Загальна декларація прав людини від 1948 року. Основоположний документ, який визначає, що “Всі люди рівні перед законом і мають право, без будь-якої різниці, на рівний їх захист законом. Усі люди мають право на рівний захист від якої б то не було дискримінації, що порушує цю Декларацію, і від якого б то не було підбурювання до такої дискримінації.”
- Конвенція про права осіб з інвалідністю. Є окремим документом, який деталізує принцип недискримінації за ознакою інвалідності на міжнародному рівні.
- Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» є основним документом в Україні. В цьому документі Ви можете дізнатись про особливості працевлаштування, освіти та професійної підготовки осіб з інвалідністю; створення умови для безперешкодного доступу до соціальної інфраструктури та матеріального, соціально-побутового й медичного забезпечення осіб з інвалідністю.
Статтею 161 Кримінального кодексу України передбачена відповідальність за дискримінацію. Зазначається, що за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками у вигляді позбавлення волі строком до 5 років. Крім того, інспекціями по контролю за додержанням норм, правил та законодавства України також можуть накладатися штрафи за виявленні порушення.
Як ми бачимо, міжнародне та українське законодавство закріплює механізми недопущення дискримінації за ознакою інвалідності та визначає відповідальність за його порушення. І якщо Ви замислюєтеся як користуватися власними правами чи хочете допомогти іншим ми рекомендуємо пройти безкоштовний курс на Prometheus. Він допоможе слухачам та слухачкам з інвалідністю та без спробувати себе в ролі правозахисників та отримати навички з різних методів захисту прав людини як на національному, так і на міжнародному рівні.
Пройти курс “Захист прав людей з інвалідністю” можна за посиланням.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою