110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Пільги на проїзд у місті Києві для УБД та осіб з інвалідністю

YS пільги Київ

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

10 червня 2020

З 1 липня в м. Київ здійснити проїзд у громадському транспорті можна буде за допомогою єдиного електронного квитка (Kyiv Smart Card, разовий QR-квиток) або «картки киянина».

Картка киянина: Пільгова категорія громадян, яка проживає або працює в столиці, може отримати безоплатний електронний квиток – багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина» та здійснювати пільговий проїзд на підставі такої картки.
Як її оформити – читайте тут.

Е-квиток:
Існують такі види Е-квитків:
– разовий квиток з QR-кодом (паперовий або електронний);
– KyivSmartCard.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/YS_pilgi_Kii–v.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Придбати разовий QR-квиток або KyivSmartCard можна у терміналах та в касах станцій метро.

Дивіться їх розташуваня на зупинках громадського транспорту тут.

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

В якому транспорті діятиме Е-квиток?
Е-квиток діятиме в метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, який працює у звичайному режимі руху. З часом планується запровадити автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті м. Києва незалежно від форм власності у маршрутних таксі.

Тобто пільга на проїзд УБД та особам з інвалідністю внаслідок війни скасовується?
Ні, пільги таким категоріям осіб передбачені Законом. Жодне розпорядження органу місцевого самоврядування не може скасувати норми Закону. (ст. 12, 13, 15 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”)

То що робити з пільговим проїздом? УБД-кияни (або особи котрі працюють в м. Київ) можуть оформити «карту киянина», а у разі якщо особа є гостем м. Києва?
Відповідно до ч. 2 ст. 42 ЗУ «Про автомобільний транспорт» договір перевезення пасажира автобусом на маршруті загального користування вважається укладеним (між перевізником та пасажиром) з моменту придбання пасажиром квитка на право проїзду, а для осіб, які користуються правом пільгового проїзду, – з моменту посадки в автобус, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – з моменту реєстрації електронного квитка.
Згідно з ст. 41 ЗУ зазначеного закону пасажир зобов’язаний мати при собі квиток на проїзд, за наявності права пільгового проїзду – відповідне посвідчення чи довідку, на підставі якої надається пільга, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – зареєструвати електронний квиток.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 ЗУ “Про міський електричний транспорт” право на користування транспортними послугами надає придбаний разовий квиток, закомпостований абонементний талон, проїзний квиток тривалого користування, картка, посвідчення або довідка, що дає право на пільговий проїзд згідно із законодавством, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – зареєстрований електронний квиток.
Отже, у разі відсутності у ветарана “карти киянина”, якщо він є гостем столиці – він повинен або оформити пільговий електронний квиток для безкоштовного проїзду (на підставі посвідчення), або ж здійснювати проїзд на підставі відповідного посвідчення (у разі якщо йому відмовляють у наданні електронного квитка на пільгових підставах).
Будь яка перешкода в реалізації ветераном права на пільговий проїзд на підставі того, що він не проживає або ж не працює у м. Києві – не відповідає нормам закону!

Що робити, якщо я не є киянином і мені відмовляють в отриманні можливості скористатись пільговим проїздом?
Викликати поліцію для того, щоб зафіксувати факт порушення Ваших прав та усунути таке порушення.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like