110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Пільги для ветеранів в Україні. Частина 2. Результати тесту

результати 2

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

30 червня 2019

Цього тижня ми запитували вас, як добре ви знаєте про соціальне забезпечення ветеранів. Радіємо, що середній результат – 7 з 10 балів! Публікуємо тут правильні відповіді.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/07/rezultati_2.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 1. Яку стоматологічну допомогу безкоштовно може отримати ветеран?
  Відповідно до п. 2, ч. 1 ст. 12 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ветеранам забезпечується першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів)

  2. Чи мають ветерани право на компенсацію вартості санаторно-курортного лікування? 
  Відповідно до ст. 12 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабміном. Відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян” компенсація надається як особам з інвалідністю внаслідок війни (100 або 75% середньої вартості путівки залежно від групи інвалідності), так і учасникам бойових дій, учасникам війни, членам сімей загиблих у розмірі не більшому, ніж середня вартість путівки. Відповідно до цієї ж постанови середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35% (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

  3. 75-відсоткова знижка плати за опалення надається:
  Відповідно до ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

  4. Пільги для постраждалих учасників Революції Гідності:
  Постраждалим учасникам Революції Гідності надаються пільги та інші соціальні гарантії, встановлені Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” для ветеранів – учасників бойових дій.

  5.Хто оплачує пільговий проїзд для ветеранів?
  До 1 січня 2016 року у державному бюджеті передбачалася субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Однак на підставі Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №1789-VIII від 20 грудня 2016 року кошти з державного бюджету на здійснення пільгового проїзду більше не виділяються.

  Даний проект виконується за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine – USAID Україна

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like