[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
30 квітня 2021
Проаналізували для вас свіжу судову практику, яка стосується пенсії. У ній Верховний Суд дозволив призначити пенсію за вислугою років особі, у якої частина вислуги є пільговою.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/04/YS100_visluga_rokiv_sayt.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Суть справи:
Позивачка (колишня службовиця органів внутрішніх справ та органів Державної кримінально-виконавчої служби України) звернулася до відповідача (управління Пенсійного фонду) із заявою про переведення її на пенсію за вислугу років, проте їй було відмовлено через відсутність необхідної календарної вислуги років. Таку відмову позивачка оскаржила в суді як протиправну. Позов було частково задоволено судом апеляційної інстанції. Верховний Суд підтвердив права позивачки на пенсію.
Обґрунтування Верховного суду:
Закон «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ визначає, що єдиною, обов’язковою умовою призначення пенсії за вислугу років є наявність в особи певної кількості календарних днів протягом яких вона проходила службу (вислуга). Водночас зазначений вище Закон дозволяє призначення пенсій за вислугу років, якщо календарна вислуга зарахована на пільгових умовах відповідно до Постанови КМУ №393 від 17 липня 1992 р.
В підтвердження цього висновку, Верховний Суд звернувся до раніше висловленої ним позиції у справі №805/3923/18-а, відповідно до якої пільгове зарахування окремих видів служби, передбачене Постановою №393, не суперечить Закону №2262-ХІІ та може застосовуватися одночасно із Законом.
Завдяки пільговому зарахуванню необхідну кількість років для призначення пенсії за вислугу років особа набуває швидше, у порівнянні з зарахуванням вислуги на загальних (не пільгових) умовах, що і становить природу пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ.
Таким чином, Верховний Суд підтримав обґрунтованість позовних вимог та залишив чинним рішення апеляційного суду про часткове задоволення позовних вимог щодо призначення пенсії за вислугу років з урахуванням наявного пільгового стажу.
Зверніть увагу! Верховний Суд відступив від висновків щодо застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду від від 22.11.2018р. у справі №161/4876/17, від 15.08.2019р. у справі №281/459/17, від 27.03.2020р. у справі №569/727/17 та інших, у яких Верховний Суд дійшов висновку про неможливість пільгового обчислення вислуги років та невідповідності в цій частині Порядку №393 Закону №2262-ХІІ.
Джерело: Постанова Верховного Суду від 14.04.2021 р. у справі №480/4241/18.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою