110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Перемога у справі щодо виплати одноразової грошової допомоги родині загиблого ветерана АТО

леся кляровська юридична сотня

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

30 липня 2019

Суд виніс рішення на користь родини загиблого військовослужбовця. Вітаємо адвокатку-волонтерку Юридичної Сотні Лесю Кляровську та юристку Юридичної Сотні Марію Звягінцеву з переможною судовою справою!

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/08/lesya-klyarovska-yuridichna-sotnya.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Суть справи:
Діти померлого ветерана АТО звернулась до ГО «Юридична сотня» з наступною проблемою: з часу подачі документів на отримання виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку із смертю батька минуло більше року. Жодної відповіді їм не надходили, а юристи, які займались підготовкою документів, радили просто чекати. Окрім відмітки про отримані документи військовою частиною у сім`ї померлого не було інших доказів звернення за вказаною виплатою. 

За допомогою депутатських запитів нам вдалось віднайти подані документи, на підставі яких згодом сім’я отримала відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки смерть настала хоча й від захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини, проте після закінчення військової служби. Суд першої інстанції визнав таку відмову неправомірною, з таким висновком погодився і суд апеляційної інстанції, зобов’язавши Міністерство оборони України здійснити виплату родині померлого.

Відмовляючи в отриманні одноразової грошової допомоги Комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням та виплатою такої допомоги не взяла до уваги причиново-наслідковий зв’язок виконання обов’язків військової служби та захворювання, що стало причиною смерті, який є окремою підставою для виплати ОГД, відповідно до законодавства, чинного на момент надання відмови.

Наші дії:

Складання і подання позовної заяви, інших необхідних процесуальних документів, представництво в суді членів сім`ї загиблого. 

Результат:

Апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги родині померлого учасника бойових дій. Ознайомитися зі справою можна на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like