110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Перемога у справі щодо виплати одноразової грошової допомоги родині загиблого ветерана АТО

леся кляровська юридична сотня

30 липня 2019

Суд виніс рішення на користь родини загиблого військовослужбовця. Вітаємо адвокатку-волонтерку Юридичної Сотні Лесю Кляровську та юристку Юридичної Сотні Марію Звягінцеву з переможною судовою справою!

Суть справи:
Діти померлого ветерана АТО звернулась до ГО «Юридична сотня» з наступною проблемою: з часу подачі документів на отримання виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку із смертю батька минуло більше року. Жодної відповіді їм не надходили, а юристи, які займались підготовкою документів, радили просто чекати. Окрім відмітки про отримані документи військовою частиною у сім`ї померлого не було інших доказів звернення за вказаною виплатою. 

За допомогою депутатських запитів нам вдалось віднайти подані документи, на підставі яких згодом сім’я отримала відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки смерть настала хоча й від захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини, проте після закінчення військової служби. Суд першої інстанції визнав таку відмову неправомірною, з таким висновком погодився і суд апеляційної інстанції, зобов’язавши Міністерство оборони України здійснити виплату родині померлого.

Відмовляючи в отриманні одноразової грошової допомоги Комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням та виплатою такої допомоги не взяла до уваги причиново-наслідковий зв’язок виконання обов’язків військової служби та захворювання, що стало причиною смерті, який є окремою підставою для виплати ОГД, відповідно до законодавства, чинного на момент надання відмови.

Наші дії:

Складання і подання позовної заяви, інших необхідних процесуальних документів, представництво в суді членів сім`ї загиблого. 

Результат:

Апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги родині померлого учасника бойових дій. Ознайомитися зі справою можна на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

You may also like