110 000 ветеранів отримали допомогу в Юридичній сотні

Підтримати

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Перемога у справі щодо виплати одноразової грошової допомоги родині загиблого ветерана АТО

30 липня 2019

Суд виніс рішення на користь родини загиблого військовослужбовця. Вітаємо адвокатку-волонтерку Юридичної Сотні Лесю Кляровську та юристку Юридичної Сотні Марію Звягінцеву з переможною судовою справою!

Суть справи:
Діти померлого ветерана АТО звернулась до ГО «Юридична сотня» з наступною проблемою: з часу подачі документів на отримання виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку із смертю батька минуло більше року. Жодної відповіді їм не надходили, а юристи, які займались підготовкою документів, радили просто чекати. Окрім відмітки про отримані документи військовою частиною у сім`ї померлого не було інших доказів звернення за вказаною виплатою. 

За допомогою депутатських запитів нам вдалось віднайти подані документи, на підставі яких згодом сім’я отримала відмову у виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки смерть настала хоча й від захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини, проте після закінчення військової служби. Суд першої інстанції визнав таку відмову неправомірною, з таким висновком погодився і суд апеляційної інстанції, зобов’язавши Міністерство оборони України здійснити виплату родині померлого.

Відмовляючи в отриманні одноразової грошової допомоги Комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням та виплатою такої допомоги не взяла до уваги причиново-наслідковий зв’язок виконання обов’язків військової служби та захворювання, що стало причиною смерті, який є окремою підставою для виплати ОГД, відповідно до законодавства, чинного на момент надання відмови.

Наші дії:

Складання і подання позовної заяви, інших необхідних процесуальних документів, представництво в суді членів сім`ї загиблого. 

Результат:

Апеляційний суд підтримав рішення суду першої інстанції щодо нарахування та виплати одноразової грошової допомоги родині померлого учасника бойових дій. Ознайомитися зі справою можна на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.