110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Отримання матдопомоги 8 тис грн та штрафи за порушення самоізоляції. Найпоширеніші питання та проблеми

“Отримання матдопомоги 8 тис грн та штрафи за порушення самоізоляції

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

28 грудня 2020

Розповідаємо як отримати матеріальну допомогу у зв’язку з карантином.

Для того, щоб отримати матеріальну допомогу 8 000 гривень необхідно подати відповідну заяву до 31 грудня 2020 року включно. Це зробити можна виключно онлайн через портал “Дія” за допомогою сайту diia.gov.ua або відповідного додатку, який необхідно завантажити на свій смартфон.

Після входу в особистий кабінет у Розділі Послуги необхідно обрати Одноразова матеріальна допомога ФОПам та найманим працівникам і в цьому меню обрати “Отримати допомогу”. В цей момент “Дія” автоматично перевіряє ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного Фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.

Якщо все гаразд і ви відповідаєте всім критеріям для отримання допомоги, то наступним кроком буде необхідність ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN, який складається з 29 символів.

Важливо що необхідно вводити саме власний номер, а не підприємства на якому ви працюєте, адже отримати кошти можна лише на особистий рахунок.  Дізнатися свій ІВАН можна в своєму інтернет-банкінгу у розділі реквізити. Після Цих дій буде сформовано вашу електронну заяву для отримання допомоги і після того, як ви її перевірите, потрібно буде натиснути кнопку готово і її таким чином буде відправлено.  

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/—Otrimannya-matdopomogi-8-tis-grn-ta-shtrafi-za-porushennya-samoizolyatsiyi.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Найпоширеніші питання щодо отримання виплати 8000 гривень, з якими до нас звертаються на гарячу лінію

Найчастіше в осіб, які намагаються отримати допомогу, виникають суто технічні проблеми.

  • В першу чергу, це ситуації, коли “Дія” вибиває помилку через те, що ніби то основний КВЕД вашої організації станом на 31 жовтня не відносить до тих, стосовно якого вживаються карантинні обмеження. Якщо це не відповідає дійсності і ваш саме основний КВЕД насправді підпадає під перелік затверджений КМУ (незалежно від кількості додаткових КВЕДів і від того чи постраждав ваш дохід від цієї діяльності під час карантину чи ні), то в такому випадку радимо вам спершу спробувати перевантажити додаток, а якщо це не допомагає, то надіслати фото документу, що це підтверджує або скріншот з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців в службу підтримки Дії, описавши при цьому вашу проблему.
  • Також часто виникає помилка, пов’язана з тим що ніби то фізична особа підприємець не сплатила ЄСВ. Справа в тому, що Пенсійний Фонд деколи не вчасно зараховує ЄСВ і тому ДІЯ могла просто підтягнути не повну інформацію щодо сплати внеску. В такому випадку слід зайти в свій електронний кабінет Пенсійного фонду і перевірити чи ЄСВ зараховано. Якщо так, то знову ж таки необхідно буде відправити відповідний скріншот в службу підтримки ДІЇ.

Зміни в законодавстві щодо запровадження покарання за порушення правил самоізоляції

Очікується, що Верховна Рада України найближчим часом розгляне законопроєкт про запровадження нових штрафів за порушення самоізоляції. Відповідно до цього законопроєкт, статтю 44-3 КУпАП, яка власне передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей пропонують доповнити новим абзацом, а саме у такій редакції: “Порушення особою порядку обов’язкової самоізоляції, обсервації, запроваджених у рішенні про встановлення карантину, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”. Зазначимо, що це 3400-8500 гривень. Якщо ж порушення самоізоляції спричинило поширення особливо небезпечних хвороб, то про адміністративну відповідальність мова йти не буде, оскільки тоді наступатиме кримінальна відповідальність за ст. 325 ККУ. Щодо самої самоізоляції, то 9 грудня 2020 КМУ прийняв Постанову № 1236, якою було оновлено перелік осіб, що підлягають самоізоляції.

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like