[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
11 грудня 2020
Локдаун (англ. Lockdown) – ситуація, в якій людям забороняється вільно входити і виходити з будівлі або певної зони в зв’язку з надзвичайною ситуацією. Часто використовується останнім часом у вигляді більш короткого позначення режиму повного або часткового обмеження соціальних контактів в зв’язку з пандемією коронавірусу.
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/Osoblivosti-karantinnih-obmezhenlokdaunu-u-sichni-2021-roku.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Необхідність запровадження жорстких обмежень прокоментував Шмигаль. За його словами заходи будуть загалом схожими на ті, які були під час карантину вихідного дня. Звичайно, якісь будуть трохи жорсткіші, якісь трошки м’якіші, тобто будуть враховані ті особливості і, ті знання, які все-таки вже отримали протягом цих шести днів карантину. Будуть враховані особливості такого зимового, канікулярного періоду, і також Кабмін планує сумістити ті можливості, які дають зимові канікули, з тою необхідністю, яка є при запровадженні такого розриву епідеміологічного ланцюжка”.
Кабінет міністрів визначився з датою запровадження локдауну в Україні. Відповідно до постанови прийнятої на засіданні КМУ 9 грудня, локдаун введуть наступного року – з 8 по 25 січня.
Згідно з постановою, карантин, запроваджений до кінця року, продовжується до 28 лютого 2021 року.
Під час локдауну з 8 січня по 25 січня забороняється:
- Відвідування закладів освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів.
- Робота кафе, барів, ресторанів, крім на виніс та на доставку та закладів харчування в аеропортах. У готелях заборонено роботу ресторанів з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів.
- Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності.
- Приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності. Заборонена закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних.
- Салони краси мають дозвіл працювати лише за попередній записом
- Приймання відвідувачів закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб’єктів господарювання, пов’язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом.
- Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших, у тому числі новорічних) заходів, крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та спортивних заходів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів, за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів
- Заборона діяльності культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби, за умови їх наповненості більше 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння; релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
- Діяльність продовольчих та непродовольчих ринків.
Товари та послуги першої необхідності:
товари, що відносяться до продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів, кормів, пальне; провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики,ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.
Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватись зі здійсненням адресної доставки замовлень
З 11 січня по 21 січня рекомендовано за можливості встановити дистанційний режим роботи. При цьому про обмеження роботи громадського транспорту в постанові не йдеться. Передбачається, що залишаться чинні заборони на перевезення кількості людей, більшої від числа сидячих місць.
[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine #CanadaFundUA
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою