110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва проєкту: “Проєкт Закону про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України щодо врегулювання процедури обміну осіб як військовополонених”

Номер і дата реєстрації: 7436-д від 07.07.2022.

Ініціатори: Іонушас Сергій Костянтинович, Бакумов Олександр Сергійович, Медяник В’ячеслав Анатолійович, Неклюдов Владлен Михайлович, Колєв Олег Вікторович та ін. 

Фракції: “Слуга народу”, “Довіра”.

Мета проєкту: удосконалення кримінального та кримінального процесуального законодавства в частині врегулювання процедури обміну обвинувачених, засуджених осіб як військовополонених.

Основний зміст: пропонується передбачити можливість звільнення від відбування покарання засудженого, щодо якого уповноваженим органом прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого та яким надано згоду на проведення такого обміну.

Слідчий суддя за клопотанням прокурора може скасувати запобіжний захід підозрюваному, обвинуваченому, якщо уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного, обвинуваченого для обміну як військовополоненого.

Якщо обмін засудженого не відбувся, суд за клопотанням прокурора направляє такого засудженого для подальшого відбування призначеного раніше покарання.

У разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про скасування запобіжного заходу підозрюваний, обвинувачений повинен бути негайно звільнений та переданий під нагляд уповноваженого органу.

Стосовно підозрюваного, щодо якого було прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого і обмін якого відбувся, буде проведено спеціальне досудове розслідування.

Судовий розгляд щодо обвинуваченого, стосовно якого було прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого і обмін якого відбувся, також буде здійснюватися за його відсутності.

Якщо обмін такого військовополоненого не відбудеться або якщо він до закінчення строків давності знову братиме участь у бойових діях на території України, буде притягнутий до відповідальності.

Переваги: збільшиться кількість російських військовополонених для обміну українських військових та, як наслідок, збільшаться обсяги обміну. У цьому законопроєкті були враховані концептуальні зауваження та пропозиції, які були висловлені щодо проєктів № 7436 та № 7436-1. Як наслідок, у проєкті № 7436-д більш повно врегульована процедура обміну осіб як військовополонених.

Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримує законопроєкт.

ГНЕУ має певні техніко-юридичні зауваження.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.