110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 5 жовтня 2020. Аналіз Юридичної сотні

Novyny шаблон копия

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

5 жовтня 2020

Аналіз головних новин тижня, підготовлений юристами Юридичної сотні.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/10/novyny-shablon-kopiya.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Верховна Рада України

Законопроєкт, розглянутий  на пленарному засіданні:

Безпека та якість крові і її компонентів (законопроєкт 3648 від 12.06.2020)

Передбачає ліцензування господарської діяльності у сфері заготівлі й тестування донорської крові та компонентів крові незалежно від їхнього кінцевого призначення, переробки, зберігання, розподілу й реалізації донорської крові та компонентів крові, які призначені для трансфузії.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Закон прийнято, готується на підпис Президентові.

Комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів

Комітет на своєму засіданні 7 жовтня планує розгляд законопроєкту:

Підтримка осіб, які втратили роботу під час карантину, а також ФОПів, що втратили дохід (№ 3949 від від 03.08.2020)

Проєктом пропонується:

  • вдосконалення механізму виплат для застрахованих осіб, що втратили роботу під час карантину;
  • допомога по частковому безробіттю для ФОПів, які є застрахованими особами, якщо вони втратили дохід під час карантину.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Кабінет Міністрів України

Надання меддопомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями

Відтепер під час дії особливого періоду медична допомога військовослужбовцям може надаватись у військово-медичних закладах інших військових формувань за територіальним принципом, а їхнє переведення для подальшого надання медичної допомоги до військово-медичних закладів інших військових формувань дозволяється після стабілізації загального стану.

Відповідно до змін дію Постанови Кабінету Міністрів України від 18.10.1999 № 1923 “Про затвердження Порядку надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями” поширено на МВС, Національну поліцію.

Джерело: Постанова КМУ від 30.09.2020 № 903. Можна переглянути внесені зміни, перейшовши за посиланням

Перерозподіл видатків державного бюджету

Відбулося зменшення обсягу видатків на 756 900 тис. грн для виплат пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива й скрапленого газу в грошовій формі. Відповідно було збільшено обсяг видатків на таку ж суму за програмою 2507030 “Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю”.

Джерело: Розпорядження КМУ від 28.09.2020 № 1177-р.

План заходів на 2020 рік щодо вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України

Задля реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки Кабінет Міністрів України затвердив план заходів, цільовою аудиторією яких є особи, старше 16 років: військовослужбовці Збройних Сил, Національної гвардії, курсанти вищих військових навчальних закладів, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування тощо. Заходи включають проведення тренінгів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії з питань зміцнення обороноздатності України за підтримки НАТО, реформування сектору безпеки та оборони з впровадженням стандартів та принципів НАТО, регулярних прес-конференцій, брифінгів і т. д.

Джерело: Розпорядження КМУ від 30.09.2020 № 1202-р. Детальніше за посиланням.

Види господарської діяльності, здійснення якої дозволяється військовим частинам Збройних Сил

Кабінет Міністрів України змінив перелік видів господарської діяльності, здійснення якої дозволяється військовим частинам Збройних Сил (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2000 р. № 1171). Перелік доповнено такими позиціями: добування піску, гравію, глини та каоліну, надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин та розроблення кар’єрів, будівництво житлових і нежитлових будівель, залізниць, метрополітену, трубопроводів, мостів, тунелів, розвідувальне буріння тощо. Постанова КМУ від 30.09.2020 № 904.

З повним переліком змін можна ознайомитися за лінком.

Повноваження на експорт та імпорт товарів військового призначення 

Змінено перелік суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, яким надаються повноваження на експорт товарів військового призначення власного виробництва та імпорт товарів військового призначення для використання їх у власному виробництві (перелік затверджений Постановою КМУ від 26.10.2005 № 984 “Про порядок поставок продукції в рамках Угоди між КМУ та Урядом Республіки Білорусь про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств і організацій оборонних галузей промисловості”). Так, відтепер повноваження на експорт (ПАТ “Дніпропетровський агрегатний завод”) та імпорт має АТ “ДАЗ” (м. Дніпро). Постанова КМУ від 30.09.2020 № 899.

Офіс Президента України

Зміни складу Тристоронньої контактної групи

30.09.2020 Президент України вивів зі складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі В. Фокіна, увільнивши його від виконання обов’язків першого заступника глави делегації. Нагадаємо, що ТКГ займається мирним урегулюванням ситуації на Сході. Указ ПУ від 30.09.2020 № 414/2020.

День територіальної оборони України

Щороку в першу неділю жовтня відзначатиметься День територіальної оборони України. Відповідно до Указу Президента України (від 02.10.2020 № 417/2020) запровадження святкування цього дня здійснюється з метою подальшого розвитку сучасних військових традицій, а також з урахуванням важливості територіальної оборони в забезпеченні обороноздатності та територіальної цілісності України.

Міністерство у справах ветеранів України

Медична допомога для осіб з інвалідністю внаслідок війни

Сьогодні, 05.10.2020, останній день подання пропозицій та зауважень до проєкту Постанови КМУ, розробленого Мінветеранів, які можна надіслати на електронну адресу dsiv_pilga@ukr.net

Проєкт має на меті забезпечити безкоштовним лікуванням осіб з інвалідністю внаслідок війни (вказаних у п. 7, 11-14 ч. 2 ст. 7 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Міністерства внутрішніх справ, інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями. Такі послуги будуть надаватися за місцем фактичного проживання інвалідів.

Посилання на проєкт постанови та пояснювальну записку.

Міністерство оборони України

Міністерство затвердило:

  • структуру апарату МОУ;
  • схему спрямування та координації діяльності структурних підрозділів апарату МОУ;
  • схему керівництва ЗСУ, спрямування та координацію діяльності Державної спеціальної служби транспорту, органів військового управління, військових частин, вищих військових навчальних закладів, установ, безпосередньо підпорядкованих МОУ;
  • розподіл основних завдань і функцій, визначених Положенням про МОУ, затвердженим КМУ від 26.11.2014 № 671, між структурними підрозділами МОУ, ЗСУ та Державною спеціальною службою транспорту.

Джерело: Наказ № 346 від  22.09.2020 “Питання Міністерства оборони України”. З документами можна ознайомитися за посиланням.

Управління преси та інформації МОУ

МОУ затвердило Положення про Управління преси та інформації МОУ, яке деталізує його завдання, повноваження, права та обов’язки (наказ МОУ № 347 від 22.09.2020).
Управління має на меті реалізувати інформаційну політику з питань нацбезпеки у воєнній сфері, сферах оборони й військового будівництва в мирний час та особливий період, здійснювати заходи з формування позитивної громадської думки щодо МОУ, ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, а також організовувати взаємодію із ЗМІ.
Повний текст наказу тут.

Новини Юридичної сотні

Дивіться запис вебінару “Перетин державного кордону України під час карантину”

Ми оновили пам’ятки “Санаторно-курортне лікування”, “Статус члена сім’ї загиблого”, “Виплати сім’ям загиблих”.

Читайте наше роз’яснення про виплати по безробіттю в період карантину.

Ми підготували аналіз держбюджету для ветеранів на 2021 рік.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like