110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Народні депутати взялися за врегулювання діяльності капеланів

капелани

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

29 травня 2019
Народні депутати взялись за врегулювання діяльності капеланів. У 2015 році на законодавчому рівні було закріплено можливість для функціонування військових священиків (ветеранів). Хоча юридичне підґрунтя для їх діяльності є, однак питання про соціальне забезпечення та захищеність капеланів в Україні залишається відкритим.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/06/kapelani.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Питання соціальної захищеності капеланів є надзвичайно важливим, адже такі особи проводять свою діяльність в умовах ведення бойових дій.
Протягом останніх двох тижнів у Верховній Раді зареєстровано 5 законопроекти, які спрямовані на врегулювання капеланської діяльності в Збройних силах України.
Законопроект №10244 передбачає:
– дефініцію поняття “військові капелани”
– право військовослужбовців на душпастирську допомогу
– надання капеланам статусу УБД/особи з інвалідністю внаслідок війни
– обов’язок держави військовим капеланам соціальний та правовий захист.
Прирівнювати військових капеланів до учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни є хибним шляхом. Оскільки названі ветеранські категорії піддаються різному ризику та впливу під час війни.
Законопроект №10244-1 закріплює право на душпастирську опіку для військовослужбовців. Законопроект не передбачає надання жодного статусу для військових капеланів та не передбачає жодних соціальних гарантій для військових капеланів.
Законопроект №10245 пропонує звільнити від оподаткування на 10 років дохід військових капеланів, отриманий внаслідок укладення з ними договорів душпастирської опіки.
Законопроект №10279 пропонує закріпити принципи співпраці військових формувань з капеланами та капеланськими об’єднаннями, передбачається право військовослужбовців на душпастирську опіку. Законопроект не містить норм, які б закріплювали можливість отримання ветеранського статусу чи соціального захисту від держави для капеланів.
Ініціатором даного законопроекту був Президент України Петро Порошенко. Законопроект був визначений як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. Проте, після того як Петро Порошенко припинив повноваження всі його законопроекти, які не були прийняті, вважаються відкликаними, в тому числі – №10279. Його не може бути прийнято Верховною Радою чи винесено у порядок денний. Законопроект потрібно реєструвати заново.
В той же час, 15.05.2019 року на засіданні Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, члени Комітету рекомендували Верховній Раді прийняти за основу саме поданий Президентом законопроект №10279, а законопроекти №10244 і 10244-1 відхилити.
16.05.2019 року Верховна рада провалила голосування щодо постановки в порядок денний вказаного законопроекту.
Законопроект №10335 повністю дублює норми законопроекту №10279, який був відкликаним, а також містить інформацію з приводу того, в якій організаційно-правовій формі повинні діяти капеланські об’єднання та щодо капеланського самоврядування.
Вчора, 28.05.2019 року на засіданні ВРУ знову не вистачило голосів народних обранців для того, щоб винести законопроект №10335 в порядок денний.
Нагадаємо, що згідно даних Православної церкви України на Сході України задіяні близько 600 капеланів. У Збройних силах України офіційно перебувають 155 капеланів, у частинах прикордонної служби – 34, у Національній гвардії – 33 капелани.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Вам також може сподобатися