[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
10 грудня 2020
У цій статті ви дізнаєтеся про:
- закони щодо матеріальної допомоги підприємцям та найманим працівникам
- зміни щодо надання соціальної допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям
- особливості надання державної соціальної допомоги під час карантину
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/12/YS100_matdopomoga.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”1_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
1) Що передбачають Закони щодо матеріальної допомоги підприємцям та найманим працівникам під час карантину?
Джерело: ЗУ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 № 1071-IX:
Для кого передбачена ця допомога?
Для найманих працівників, фізичних осіб-підприємців (ФОП) та юридичних осіб.
Який розмір цієї допомоги?
Одноразова матеріальна допомога надається у розмірі 8 тис. грн.
Як отримати допомогу фізичним особам та фізичним особам-підприємцям (ФОП)?
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
1) Фізична особа повинна бути найманим працівником суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на 31 жовтня 2020 року належати до Переліку видів економічної діяльності.
Те ж саме стосується і ФОП. 26 листопада Міністерство цифрової трансформації України опублікувало приблизний перелік. Допомогу отримають працівники або ФОП, якщо її роботодавець має одну з 6-ти категорій КВЕД:
- 47 – Роздрібна торгівля (крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами)
- 55 – Тимчасове розміщування
- 56 – Діяльність із забезпечення стравами та напоями
- 59.14 – Демонстрація кінофільмів
- 90 – Діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг
- 93 – Діяльність у сфері спорту, організування відпочинку та розваг
За яких умов можуть відмовити в отриманні допомоги найманим працівникам?
1) Наймані працівники, які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за третій квартал 2020 року;
2) Наймані працівники, які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;
3) Наймані працівники, середня заробітна плата яких перевищує тридцять тисяч гривень на місяць. При цьому для обчислення середньої заробітної плати враховуються усі місяці третього кварталу 2020 року.
4) Державна реєстрація ФОП на дату набрання чинності цим Законом становить менше трьох місяців (поки що дата набрання чинності не відома, але приблизно з 1 вересня);
4) ФОП є найманими працівниками та фізичними особами – підприємцями одночасно;
5) Підприємницька діяльність ФОП на дату набрання чинності цим Законом, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, припинена.
Які ще види допомоги передбачені законопроєктом?
1) Суб’єкти господарювання – юридичні особи, які на дату набрання чинності цим Законом вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників, за їх зверненням можуть отримати одноразову матеріальну допомогу для виплати таким працівникам, яка не перевищує 8 тис. грн на одного працівника. АЛЕ така допомога не передбачена на працівників-сумісників та працівників, за яких роботодавцем сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування менше ніж усі місяці третього кварталу 2020 року.
2) Суб’єкти господарювання мають право на отримання одноразової компенсації для відшкодування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому основний вид діяльності повинен належати до Переліку видів економічної діяльності. Розрахунок суми одноразової компенсації здійснюється шляхом ділення суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченої за десять місяців, що передували набранню чинності цим Законом, на десять.
Як та де отримати таку допомогу?
За допомогою можна буде звернутися в електронному вигляді через портал «Дія».
2) Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 № 1072-IX.
Зміни торкнуться Податкового кодексу та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Законом передбачено такі положення:
- На Державну податкову службу України покласти обов’язок формувати Реєстр набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання, розраховувати розміри компенсацій витрат, понесених за сплату ЄСВ за найманих осіб тощо.
- Не піддавати оподаткуванню (ПДФО, податком на прибуток підприємств, ЄП) доходи у вигляді одноразової матеріальної допомоги працівникам, підприємствам із метою збереження робочих місць найманих працівників, а також компенсації витрат підприємствам за сплату ЄСВ, про які йдеться в проєкті № 4429 тощо.
- Збільшити розмір загальної суми податкового боргу (з 60 до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто з 1020 грн. до 3060 грн), з огляду на який не надсилається податкова вимога, не застосовуються заходи, спрямовані на його погашення (стягнення), а також не застосовується податкова застава.
- Відстрочити до 29.12.2021 погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, зокрема самозайнятих осіб, що в загальній сумі не перевищує 6800 гривень.
- Списати податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн. та його не погашено станом на 01.11.2020.
- Списати пеню, штрафні санкції в разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців з дня набрання чинності законом (крім визначених законом випадків).
- Звільнити платників єдиного податку 1-ої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021року.
- Звільнити від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску платників ЄП 1-ої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе, та визначити, що такі періоди включаються до страхового стажу.
2) Соціальна допомога на дітей фізичним особам — підприємцям
Кабінет Міністрів України оприлюднив нову постанову № 1171, якою відновив на період з 1 листопада до 31 грудня 2020 р. дію пунктів 1 і 2 постанови № 329.
Наразі особам, які у травні — серпні 2020 р. отримали допомогу на дітей фізичним особам — підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (далі — допомога на дітей), виплату такої допомоги буде здійснено у грудні 2020 р. за листопад і грудень 2020 р. без подання нової заяви та необхідних документів; допомога на дітей особам, які звертаються за її призначенням вперше із заявою та необхідними документами, що повинні бути подані до 15 грудня 2020 р., призначається і виплачується у листопаді та грудні 2020 р.
Допомогу виплачували на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р.
Куди та які документи подавати? Звертатися за призначенням допомоги потрібно в органи соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання ФОП або за місцем його фактичного проживання. Документи: свідоцтво про народження дитини та довідку з Пенсійного фонду України про сплату ЄСВ (форма ОК-7)
3) Особливості надання державної соціальної допомоги під час карантину та інші види матеріальної допомоги:
Постановою КМУ від 08.04.2020 р. №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» передбачено, що призначення, перерахунок і виплати державної соціальної допомоги здійснюються без необхідності особистого звернення до органів соціального захисту населення.
Якщо за результатами перерахунку виявляється, що розмір отриманої допомоги був меншим, орган соціального захисту населення проводить доплату в розмірі різниці між перерахованим і виплаченим розміром допомоги;
не підтверджується право на отримання допомоги або її розмір буде меншим від виплаченої під час карантину допомоги, органи соціального захисту населення визначають обсяг коштів, які підлягають поверненню. Не підлягають поверненню кошти державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям, виплачені отримувачам під час карантину до 1 липня 2020 р., якщо не було підтверджено право на отримання допомоги або її розмір внаслідок перерахунку зменшився.
Заява та документи, необхідні для призначення державної соціальної допомоги, державної соціальної допомоги можуть бути надіслані поштою.
Проєкт виконується за підтримки Embassy of Canada in Ukraine та Канадського Фонду Місцевих Ініціатив #CanadaFundUA
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою