УВАГА! Заборонено:
• за одне правопорушення накладати кілька дисциплінарних стягнень;
• за діяння конкретної особи карати весь підрозділ
ВИПЛАЧУЄТЬСЯ 2 РАЗИ НА МІСЯЦЬ (ст. 115 Кодексу про працю) |
Постанова Кабміну №100 від 08.02.1995
«Про затвердження Порядку обчислення середньої зарплати»
УВАГА! У вересні 2021 Кабмін затвердив постанову від 01 липня 2021 року № 917, до якої змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100. Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов'язані зі святко- вими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків. Також змінено порядок нарахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини.
УВАГА! При відсутності виплат за останні два місяці, беруться попередні два місяці або розрахунок згідно окладу. Якщо особа пропрацювала менше 2-х місяців, то за фактично відпрацьований час.
ВАЖЛИВО!
Дані розрахунки середньої заробітної плати актуальні для педагогічних і науково-педагогічних
працівників на період військової служби за призовом під час мобілізації чи за контрактом, а
також для добровольців територіальних громад на час виконання державних або громадських
обов’язків, якщо ці обов’язки здійснюються в робочий час.
УВАГА!
У вересні 2021 КМУ затвердив постанову від 01 вересня 2021 року № 917, відповідно до якої змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100.
Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов’язані зі святковими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.
Також змінено порядок урахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини.
Після звільнення з військової служби працівник зобов’язаний вийти на роботу наступного дня після взяття
на військовий облік у ТЦК та СП. Стати на облік у ТЦК та СП необхідно протягом п’яти днів після звільнення
з військової служби (ч. 11 ст. 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).
ФОП звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО або єдиного податку, а також ЄСВ на весь період служби (пункт 9-2 розділу 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Документи для звільнення від сплати податків:
•заява;
•копія військового квитка або інший документ із зазначенням даних про призов.
Документи надаються протягом 10 днів після демобілізації до територіального органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації
УВАГА! Якщо мобілізований перебуває на лікуванні/реабілітації у зв’язку зі службою, доку- менти подаються протягом 10 днів після закінчення його лікування/реабілітації.
Більше інформації при зверненні в Державну службу зайнятості:
м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, гаряча лінія: 0 800 33 70 20.
УВАГА! Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-IX від 01 липня 2022 року, який набрав чинності 19.07.2022 р., скасовує виплату середнього заробітку таким категоріям осіб: строковикам; мобілізованим; призовникам офіцерського складу; контрактникам. За членами добровольчих формувань територіальних громад середній заробіток зберігається!
ВАЖЛИВО!
Відповідно до статті 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Отже, скасування середнього заробітку має діяти щодо вищеназваних категорій осіб, які почали виконувати військовий обов’язок після 19.07.2022 р.!
Наразі практика є суперечливою.
ПРАЦЕВЛАШТОВАНИМ | Стаття. 119 Кодексу про працю | БЕЗРОБІТНИМ |
Під час дії особливого періоду за мобілізованими працівниками, а також прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі при укладенні нового контракту, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігається:
робоче місце (військовослужбовці звільняються від виконання посадових обов’язків) (ст. 119 Кодексу про працю);
трудовий стаж не переривається (ст. 2 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»);
трудові гарантії поширюються також на поранених, полонених або визнаних безвісно відсутніми до моменту звільнення їх з військової служби, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими. |
На період військової служби виплата допомоги по безробіттю припиняється.
Після звільнення в запас, при повторній реєстрації в службі зайнятості, виплати по безробіттю здійснюватимуться з урахуванням фактичного працевлаштування протягом проходження служби та розміру грошового забезпечення. |
Виплата пенсій не припиняється (ст. 2 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»).
Підтримати організацію можна за допомогою сервісу Patreon
Після переходу за посиланням ви можете обрати будь-яку комфортну суму підтримки та натиснути кнопку Приєднатися/Join.
Далі необхідно створити аккаунт на сервісі Patreon.
Зверніть увагу, що підтримка має формат підписки. Це означає, що гроші будуть списуватись із зазначеного вами рахунка щомісяця. Але ви можете скасувати підписку в будь-який момент (у тому числі після першого списання) у налаштуваннях сервісу.
Дякуємо за підтримку! 💙💛
2018-2023 Юридична сотня
Сайт створено за підтримки koreshkovpa.space