Зі збільшенням кількості осіб з інвалідністю питання доступності транспорту для них , на жаль, стає більш актуальним. Наразі ефективність державної підтримки людей з інвалідністю, зокрема у сфері транспорту, залишається об’єктом уваги та обговорення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999 “Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю”.
Легковими автомобілями забезпечуються особи з інвалідністю, зокрема діти з інвалідністю, які мають право на отримання їх безоплатно або на пільгових умовах, є громадянами України і зареєстровані в Україні.
Зазначимо, що особи з інвалідністю, які проживають в установах соціального обслуговування на повному державному утриманні або перебувають у місцях позбавлення волі, автомобілями не забезпечуються.
Постанова чітко регулює це питання. Якщо в період перебування на обліку особа засуджена до позбавлення волі або почала перебувати на повному державному утриманні, то знімається з обліку.
За місцем реєстрації у структурний підрозділ з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської держадміністрацій або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в АРК, областях, Києві та Севастополі.
Довідково. Для осіб з інвалідністю внаслідок поранення фінансування здійснюється за рахунок коштів, передбачених в державному бюджеті, та інших не заборонених законодавством джерел.
Для тих, хто має статус ВПО, є окремий порядок, затверджений наказом Мінсоцу 26.05.2017 № 877. ВПО треба звертатися до соцзахисту за фактичним місцем проживанням.
Документи зазначені в пункті 34 даної постанови. Деякі з них:
З ПОВНИМ ПАКЕТОМ ДОКУМЕНТІВ ОЗНАЙОМТЕСЯ В ПОСТАНОВІ.
Ні! Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями є заява, документи, висновок МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним залежно від умов забезпечення автомобілем.
! Незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями:
На десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (у тому числі за довіреністю). Після закінчення цього строку можна користуватися автомобілем до отримання нового або повернути його.
Довідково. Датою забезпечення автомобілем вважається день отримання його на підставі акта приймання-передачі, виданого дилером підприємства — постачальника автомобілів для осіб з інвалідністю.
Особа з інвалідністю може мати в користуванні лише один автомобіль.
Органи соцзахисту організовують для осіб з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва) навчання водінню автомобіля в акредитованих закладах незалежно від форми власності та підпорядкування.
Навчання водінню автомобіля осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету або коштів Фонду соціального страхування проводиться один раз з оплатою виходячи із середньої його вартості у відповідному регіоні, м. Києві, яка не може перевищувати двох з половиною розмірів мінімальної заробітної плати.
Якщо оплатили самостійно, вартість навчання компенсується, але враховуючи інформацію у абзаці вище.
На підставі заяви після закінчення десятирічного строку експлуатації на основі раніше виданого висновку МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем, без повторного медичного огляду, але з обов’язковим урахуванням висновку лікувально-профілактичного закладу про спроможність особи з інвалідністю керувати автомобілем на момент прийняття рішення про забезпечення автомобілем, може відбуватися заміна автомобіля.
Для вирішення цього питання особи з інвалідністю (крім тих, кому групу інвалідності встановлено безстроково) проходять повторний огляд МСЕК після закінчення встановленого строку експлуатації автомобіля.
Якщо протягом 6 місяців повторний огляд не пройдено, людина знімається з обліку.
Відповідно до п. 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року № 999, за бажанням осіб з інвалідністю соцзахист може забезпечувати їх автомобілями, увезеними в Україну як гуманітарна допомога, без права продажу, дарування та передачі іншій особі.
Автомобіль, отриманий структурним підрозділом з питань соціального захисту населення як гуманітарна допомога для конкретної особи з інвалідністю, яка перебуває на обліку, видається безоплатно такій особі з інвалідністю (за її згодою або за згодою законного представника недієздатної особи з інвалідністю) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку.
Такий автомобіль видається за умови повернення.
Важливо зазначити, що автомобіль, отриманий в якості гуманітарної допомоги, переобладнується до потреб людини з інвалідністю за її рахунок.
Так само стати на облік, подавши відповідні документи та заяву. Зазначити про бажання отримати авто як гуманітарну допомогу.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про гуманітарну допомогу” гуманітарною допомогою можуть бути визнані автомобілі, які на момент увезення на митну територію України були виготовлені не більш як 8 років тому, з об’ємом двигуна не більше як 1800 куб. см.
Підставою для визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання.
Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.
Змінювати отримувача та переадресовувати гуманітарну допомогу можливо лише за погодженням з іноземними донорами за рішенням уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги.
Підтримати організацію можна за допомогою сервісу Patreon
Після переходу за посиланням ви можете обрати будь-яку комфортну суму підтримки та натиснути кнопку Приєднатися/Join.
Далі необхідно створити аккаунт на сервісі Patreon.
Зверніть увагу, що підтримка має формат підписки. Це означає, що гроші будуть списуватись із зазначеного вами рахунка щомісяця. Але ви можете скасувати підписку в будь-який момент (у тому числі після першого списання) у налаштуваннях сервісу.
Дякуємо за підтримку! 💙💛
2018-2023 Юридична сотня
Сайт створено за підтримки koreshkovpa.space