З початку російсько-української війни у 2014 році величезна кількість українських дітей постраждала від збройного конфлікту.
За даними платформи, що створена Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним бюро за дорученням Офісу Президента України, з 24 лютого 2022 по 27 червня 2023 року 490 дітей загиблі, 1032 поранені, 632 зниклі, 19489 депортовані.
Наразі в Україні чинна Постанова Уряду від 5 квітня 2017 р. № 268 “Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”.
Хто має право на статус, передбачений постановою?
Отримати статус можуть діти, які на час воєнних дій не досягли 18 років, і:
Якщо є кілька наслідків, буде визначатися обставина, яка мала найбільший негативний вплив на стан здоров’я та розвиток дитини.
Ким надається статус?
Органом опіки та піклування
або
Які документи потрібні?
свідоцтва про народження або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
документа, що посвідчує особу заявника;
документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини;
довідки ВПО;
паспорта у формі книжечки (за наявності);
паспорта ID або закордонного (за наявності);
витягу з реєстру територіальної громади (за наявності).
Якщо немає відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання/перебування дитини або документів, можуть братися до уваги відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно, або свідоцтво про базову загальну середню освіту, або атестат про повну загальну середню освіту, або документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності, або учнівський квиток, або медичні документи, або свідоцтво про народження дитини.
Якщо дитина отримала поранення, контузію, каліцтво також подаються виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування, із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення воєнних дій, збройних конфліктів.
Якщо дитина зазнала психологічного насильства, також подаються:
За умови інших обставин до основних документів додаються:
Хто подає документи?
Якщо немає документів, Нацсоцслужба не пізніше ніж через 5 робочих днів із дати надходження письмового запиту від законного представника надає інформацію.
Скільки очікувати розгляду заяви?
Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви.
Відмова може бути оскаржена в суді.
Повноліття не є підставою для скасування статусу.
Довідково. У Раді був зареєстрований проєкт 9495 від 13.07.2023, що стосується захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей.
Довідково. Є справа № 360/3668/18, у якій Касаційний адміністративний суд дійшов висновку, що факт проживання на території проведення АТО не є достатньою законною підставою чи умовою для надання статусу дитини, що зазнала психологічного насильства внаслідок війни. Необхідним є наявність причинно-наслідкового зв`язку між воєнними діями, збройним конфліктом на території населеного пункту, та фактом настання обставин (насильство, каліцтво тощо), які мали негативний вплив на стан здоров`я та розвиток дитини.
Підтримати організацію можна за допомогою сервісу Patreon
Після переходу за посиланням ви можете обрати будь-яку комфортну суму підтримки та натиснути кнопку Приєднатися/Join.
Далі необхідно створити аккаунт на сервісі Patreon.
Зверніть увагу, що підтримка має формат підписки. Це означає, що гроші будуть списуватись із зазначеного вами рахунка щомісяця. Але ви можете скасувати підписку в будь-який момент (у тому числі після першого списання) у налаштуваннях сервісу.
Дякуємо за підтримку! 💙💛
2018-2023 Юридична сотня
Сайт створено за підтримки koreshkovpa.space