110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Кабінет Міністрів України Постановою від 13 жовтня 2023 р. N 1084 вніс зміни до порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та тими, які відсутні в Україні, а також спеціальними виробами для занять спортом громадян, які втратили кінцівки. 

 

Порядок нейрореабілітації та надання грошової допомоги учасникам бойових дій для неї виключено з постанови.  

Довідково: підстави та перелік медичних показань для отримання нейрореабілітації визначений у Наказі Міністерства оборони України 09 грудня 2015 року N 703.

 

Раніше Український науково-дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності, а також Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю отримували сприяння від МЗС у налагодженні контактів з провідними закордонними підприємствами, установами та організаціями для надання спеціалізованої допомоги з протезування та ортезування учасникам бойових дій, а також іноземними урядовими та неурядовими організаціями, які сприяють отриманню відповідної допомоги. Наразі ж цим будуть займатися МЗС спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.

 

Критерієм визначення підприємства, якому будуть надаватися кошти для безоплатного протезування та/або ортезування учасників/учасниць бойових дій, стало включення Держлікслужбою до реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг замість відповідності кваліфікаційним вимогам, визначеним Мінсоцполітики, як це було раніше.

Учасник/учасниця бойових дій може звернутися із заявою про забезпечення відповідним виробом через 12 місяців після проведення первинного протезування.

 

Заяву про забезпечення виробом можна подати без первинного протезування при ампутаціях верхньої кінцівки на рівні плечового суглоба, на рівні середньої та верхньої третини плеча, якщо наявні показання в індивідуальній програмі реабілітації, довідці лікарсько-консультативної комісії або рішенні військово-лікарської комісії.

 

Для перерахування коштів для забезпечення протезування та/або ортезування відповідно до рішення Мінсоцполітики може передбачатися попередня оплата на строк не більше ніж три місяці.