110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Під час дії особливого періоду визнані обмежено придатними можуть продовжувати службу, але не в ДШВ, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними, придатні до служби в частинах забезпечення, військкоматах, установах, організаціях, навчальних закладах. В індивідуальному порядку можуть установлюватися протипоказання по виду служби та виконуваній роботі (враховується військова спеціальність, займана посада, вік, тощо).

У разі встановлення обмеженої придатності під час залучення до не рекомендованого виду служби, необхідно ініціювати процедуру переведення за таким алгоритмом:

1. Отримати відношення з місця бажаного проходження військової служби;

2. Написати рапорт на переведення, долучивши до нього відношення та нотаріально завірену копію довідки ВЛК про обмежену придатність до військової служби.

із резервістами, прийнятими на посади рядових із резервістами, прийнятими на посади сержантів та старшин із резервістами, прийнятими на посади офіцерів
3 роки 5 років 5 років

За станом здоров’я військові можуть звільнитися після висновку ВЛК  про обмежену придатність в особливий період або після висновку про непридатність у мирний час. 

 – Строкові контракти, які закінчилися до 6 січня 2017 року включно, були автоматично продовжені на строк «до закінчення особливого періоду».

 

– Контракти, строк дії яких закінчився після 7 січня 2017, автоматично не продовжуються, а звільняються військові зі служби наступного дня після закінчення строку дії контракту.

ВАЖЛИВО!

 

Військовослужбовці, які уклали контракти «до кінця особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію» та відслужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом, за їхнім бажанням можуть бути звільнені з військової служби не пізніше як через три місяці з дня набуття такого права.

 

А військові, час набуття права на звільнення яких настав у момент виконання ними бойових дій в зоні АТО/ООС, звільняються протягом трьох місяців із дня завершення виконання таких завдань.

Для звільнення потрібно написати рапорт на ім’я командира

УВАГА! У разі неприйняття рапорту військовою частиною, звертайтесь у письмовому порядку до вищого командування, а також до Генштабу Збройних Сил України.

Військові, у яких закінчився строк дії контракту, можуть продовжити службу за новим контрактом до досягнення граничного віку на такі строки:

 

3 роки

для осіб рядового складу

від 5 

до 10 років

для осіб офіцерського складу

від 3 

до 5 років

для осіб сержантського і

 старшинського складу

від 2 

до 10 років

для осіб офіцерського складу, 

які мають право на пенсію 

за вислугу років

Під час дії особливого періоду військовослужбовці можуть продовжити контракт на строк від 1 до 10 років

(Статут внутрішньої служби військовослужбовців ЗСУ ст. 199, 201)

Pamyatka Uchasnyka Icons 89


Для військових (крім строковиків та курсантів) установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Pamyatka Uchasnyka Icons 88

Заходи забезпечення бойової та мобілізаційної готовності військової частини виконуються за наказом командира в будь-який час доби з наданням військовослужбовцям не менше ніж 4 години відпочинку на добу

УВАГА! Розподіл службового часу військовослужбовців визначається розпорядком дня, який затверджує відповідний командир в/ч в порядку, визначеному статутами ЗСУ.

Pamyatka Uchasnyka Icons 87

 

За час несення служби в добовому наряді у вихідні, святкові та неробочі дні день відпочинку надається протягом тижня т. 294 Статуту).

 

За невикористані через несення бойового чергування вихідні, святкові та неробочі дні надається відпочинок протягом тижня (ст. 335 статуту).

 

В особливий період на військові частини додатково покладається завдання з надання військовослужбовцям (крім строковиків та курсантів), які виконували службові обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні поза пунктами постійної дислокації військової частини, іншого часу для відпочинку, у тому числі з можливістю виїзду до місця проживання сім’ї. (Інструкція про організацію в ЗСУ соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і членів їхніх сімей, працівників ЗСУ, затверджена наказом Міноборони від 19.01.2016 №27).


Для отримання днів відпочинку зверніться з рапортом до командира в/ч.


УВАГА! Перенесені дні відпочинку не компенсуються в грошовому еквіваленті.