110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

У разі вчинення військовослужбовцем дисциплінарного правопорушення на нього можуть бути накладені такі види стягнень:
TableArtboard 22

УВАГА!  Заборонено:
• за одне правопорушення накладати кілька дисциплінарних стягнень;
• за діяння конкретної особи карати весь підрозділ

Doc 2023 06 05 22 57 03

ВИПЛАЧУЄТЬСЯ 2 РАЗИ НА МІСЯЦЬ (ст. 115 Кодексу про працю)

 

Постанова Кабміну №100 від 08.02.1995

«Про затвердження Порядку обчислення середньої зарплати»

УВАГА! У вересні 2021 Кабмін затвердив постанову від 01 липня 2021 року № 917, до якої змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100. Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов'язані зі святко- вими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків. Також змінено порядок нарахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини.

кар

УВАГА! При відсутності виплат за останні два місяці, беруться попередні два місяці або розрахунок згідно окладу. Якщо особа пропрацювала менше 2-х місяців, то за фактично відпрацьований час.

ВАЖЛИВО!
Дані розрахунки середньої заробітної плати актуальні для педагогічних і науково-педагогічних
працівників на період військової служби за призовом під час мобілізації чи за контрактом, а
також для добровольців територіальних громад на час виконання державних або громадських
обов’язків, якщо ці обов’язки здійснюються в робочий час.

УВАГА!
У вересні 2021 КМУ затвердив постанову від 01 вересня 2021 року № 917, відповідно до якої змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100.
Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов’язані зі святковими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.
Також змінено порядок урахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини.

Після звільнення з військової служби працівник зобов’язаний вийти на роботу наступного дня після взяття 
на військовий облік у ТЦК та СП. Стати на облік у ТЦК та СП необхідно протягом п’яти днів після звільнення
з військової служби (ч. 11 ст. 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”).

зава

 

 

 • Заява до прокуратури подається у двох екземплярах
 • Примірник заяви залишається заявнику з відмітками про прийняття заяви
 • Заява складається в довільній формі
 • До заяви додається довідка про призов на військову службу від військкомату/копія військового квитка
для+сайту.png
 • Державна реєстрація підприємницької діяльності ФОП не припиняється (ст. 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

 

 • Мобілізація такої особи під час особливого періоду є додатковою підставою розірвати трудовий договір з найманими працівниками ФОП (ст. 36, 40 і 431 КЗпПУ). Працівників можна звільняти без завчасного попередження.

 

 • При залишенні працівників на роботі ФОП повинен уповноважити керівника на своє місце.

 

 • Протягом 1 місяця після демобілізації ФОП зобов’язаний провести остаточні розрахунки з працівниками, щоб уникнути штрафів.

 

 • Якщо ФОП має працівника, який вже мобілізований на військову службу і за яким зберігаються місце роботи, посада, необхідно уповноважити іншу особу виконувати обов’язки за розрахунками з найманими працівниками.

ФОП звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДФО або єдиного податку, а також ЄСВ на весь період служби (пункт 9-2 розділу 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

Image025

  Документи для звільнення від сплати податків:
•заява;
•копія військового квитка або інший документ із зазначенням даних про призов.

Документи надаються протягом 10 днів після демобілізації до територіального органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації

УВАГА! Якщо мобілізований перебуває на лікуванні/реабілітації у зв’язку зі службою, доку- менти подаються протягом 10 днів після закінчення його лікування/реабілітації.

 • переважне право на залишення на роботі за умови рівних показників продуктивності праці та кваліфікації працівників при скороченні на підприємстві протягом двох років із дня звільнення зі служби (ст. 42 КЗпПУ);

 

 • право на щорічну відпустку повної тривалості до закінчення 6 місяців у перший рік роботи на підприємстві для осіб з інвалідністю внаслідок війни; працівників, які мають путівку для санаторно-курортного лікування та в інших випадках, передбачених законодавством чи договором, звільненим строковикам, мобілізованим, призваним резервістам, призваним з офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання (ст. 10 ЗУ «Про відпустки»);

 

 • можливість використовувати чергову щорічну відпустку в зручний час (ст. 10 ЗУ «Про відпустки»);

 

 • 14 календарних днів на рік додаткової відпустки, зі збереженням з/п (ст.16-2 ЗУ «Про відпустки»).

 

Більше інформації при зверненні в Державну службу зайнятості:

м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10, гаряча лінія: 0 800 33 70 20.

УВАГА! Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-IX від 01 липня 2022 року, який набрав чинності 19.07.2022 р., скасовує виплату середнього заробітку таким категоріям осіб: строковикам; мобілізованим; призовникам офіцерського складу; контрактникам. За членами добровольчих формувань територіальних громад середній заробіток зберігається!

ВАЖЛИВО!

Відповідно до статті 58 Конституції закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Отже, скасування середнього заробітку має діяти щодо вищеназваних категорій осіб, які почали виконувати військовий обов’язок після 19.07.2022 р.!

Наразі практика є суперечливою.

ПРАЦЕВЛАШТОВАНИМ | Стаття. 119 Кодексу про працю БЕЗРОБІТНИМ

Під час дії особливого періоду за мобілізованими працівниками, а також прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі при укладенні нового контракту, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігається:

 

робоче місце (військовослужбовці звільняються від виконання посадових обов’язків) (ст. 119 Кодексу про працю);

 

трудовий стаж не переривається (ст. 2 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»);

 

трудові гарантії поширюються також на поранених, полонених або визнаних безвісно відсутніми до моменту звільнення їх з військової служби, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

 На період  військової служби виплата допомоги по безробіттю припиняється.

 

 Після звільнення в запас, при повторній реєстрації в службі зайнятості,   виплати по безробіттю здійснюватимуться з урахуванням фактичного   працевлаштування протягом проходження служби та розміру грошового   забезпечення.

Виплата пенсій не припиняється (ст. 2 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»).

Doc 2023 05 21 17 28 06.png