Юридична Сотня допомогла 67 000 захисників України

Підтримати проєкт

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Електронний документообіг у сфері державних реєстрів (№4338 від 06.11.2020)

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (4338 від 06.11.2020)

Ініціатор: КМУ.

Суть: проєкт покращує регулювання електронного документообігу у сфері ведення державних реєстрів.

Зміст

  1. Проєкт пропонує зберігання реєстраційних справ щодо прав на нерухоме майно та їх обтяжень виключно в електронній формі.
  2. Мін’юст та його територіальні органи не матимуть повноважень щодо розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів.
  3. Реєстраційні дії на підставі судових рішень проводяться виключно на підставі примірників судових рішень в електронній формі, отриманих у результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру судових рішень.

Позитив: розширено можливості щодо взаємодії з органами державної влади в електронній формі.

Негатив: проєкт передбачає можливість оскарження дій чи бездіяльності суб’єктів державної реєстрації тільки в судовому порядку, що не є оперативним механізмом та може негативно вплинути на захист прав осіб, наприклад, у випадку рейдерського захоплення підприємства.

Рекомендація Юридичної сотні: прийняти за основу з подальшим доопрацюванням.