110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Більшість опитаних людей не знають, кого законодавство відносить до ветеранів – ГО «Юридична Сотня»

кого відносять до ветеранів

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

24 червня 2019 року
Більшість опитаних людей не знають, кого чинне українське законодавство відносить до ветеранів. Про це заявили представники громадської організації «Юридична Сотня».

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/06/kogo-vidnosyat-do-veteraniv.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Більшість опитаних людей не знають, кого чинне українське законодавство відносить до ветеранів. Про це заявили представники громадської організації «Юридична Сотня».

«Для більшості опитаних було складно правильно визначити категорії, які за законодавством належать до ветеранів. Відповідь «військовий, який воював на сході України (в районах проведення АТО/ООС)», безперечно, дали всі. А от з іншими категоріями почались проблеми. Хоча опитування проводилося серед ветеранів, вони не знали, що ветеранами, відповідно до чинного законодавства, є також особи, які отримали інвалідність внаслідок участі в Революції Гідності, добровольці з інвалідністю чи особи, які проживають на території, де ведуться бойові дії, отримали поранення і стали особами з інвалідністю», – розповіла юристка ГО «Юридична Сотня» Юлія Морій.

«Лише 4% знали, що чинне законодавство містить норму, згідно якої учасники духового оркестру, які виступали на фронті перед воїнами Другої світової війни вважаються ветеранами», – пояснила Юлія Морій.

83% респондентів впевнені, що добровольці давно мають право на статус учасника бойових дій. «Добровольці досі не вважаються офіційно ветеранами, відповідно до чинного законодавства. Лише 17% опитаних знають про це. Добровольці можуть отримати статус ветерана лише, якщо отримають інвалідність під час участі в бойових діях. Або також сім’ї загиблих добровольців отримують статус та підтримку від держави, хоча із цим теж виникає дуже багато проблем.», – пояснила Юлія Морій.

“Згідно з опитуванням 7% респондентів не знали, що ветерани не звільняються від сплати військового збору, не мають можливості отримувати кредити на власний бізнес чи не мають пріоритетності при прийомі на державну службу”, – зазначила Юлія Морій.

В громадській організації “Юридична Сотня” розповіли, що в двох опитуваннях взяли участь 595 та 1436 респондентів. Одне опитування пропонувало перевірити знання про ветеранські статуси, а друге – стосувалося пільг. Лише 3% опитаних змогли правильно відповісти на всі запитання. Більшість відповіли правильно лише на половину питань.

«Дане опитування ми змогли провести завдяки підтримці Агенства США з міжнародного розвитку (USAID Україна)», – зазначили в організації.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like