110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Необхідність прийняття Закону була пов’язана із тим, що право на отримання грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення мали лише для військовослужбовців офіцерського складу та курсантів вищих військових навчальних закладів. Військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом змушені вирішувати житлове питання за рахунок власних коштів та можливостей, у зв’язку з недостатньою кількістю спеціально пристосованих казарм та сімейних гуртожитків, в яких повинні розміщуватись такі військовослужбовці.
Таким чином Закон України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”» передбачає надання компенсації за піднайом житла для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу.
Закон був прийнятий 8 лютого, набрав чинності 21.03.2018 року. Проте Кабінет Міністрів України вніс відповідні зміни до постанови, яка регулює порядок виплати допомоги за піднайом лише 27 грудня 2018 року, а чинності ці зміни набули 3 січня 2019 року. Тобто, сьогодні контрактники вже можуть отримувати компенсацію за піднайом житла.
Для отримання компенсації військовослужбовець повинен подати рапорт командиру військової частини разом з необхідними документами (паспорт, ідентифікаційний, витяг чи інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, довідки про реєстрацію місця проживання, документи, що підтверджують родинні стосунки і т.д.; повний перелік документів передбачений постановою КМУ №450 від 26 червня 2013 року. Розмір компенсації встановлюватиметься керівниками кожного з відомств з розрахунку, що він не може перевищувати:
у місті Київ – 2-х прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня
календарного року – 3 842 грн. у ЗСУ наприклад встановили 3400;
в обласних центрах – 1,5 розміри ПМ – 2 779,5 грн (в ЗСУ – 2550 грн);
в інших населених пунктах – 1 розміру ПМ – 1921 грн. (в ЗСУ – 1700 грн)
При цьому за наявності трьох і більше членів сім’ї зазначені розміри збільшуються в 1,5 рази.