Юридична Сотня допомогла 67 000 захисників України

Підтримати проєкт

Номер гарячої лінії:  0 800 308 100

Повна назва: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із військовополоненими та інтернованими особами в особливий період

Законопроєкт спрямований на забезпечення виконання взятих Україною міжнародних зобов’язань щодо утримання військовополонених та інтернованих осіб в особливий період відповідно до норм, визначених Женевськими конвенціями та додатковими протоколами до них.

Так, законопроєкт пропонує внести зміни до законодавства щодо поняття інтернованих осіб; визначає повноваження та завдання державних органів щодо поводження з військовополоненими та інтернованими особами; покладає завдання із забезпечення збору, супроводження, охорони та утримання військовополонених на Генеральний штаб Збройних Сил України, на центральні органи виконавчої влади, окремі правоохоронні органи, місцеві державні адміністрації відповідно до компетенції.

Що було зроблено:

Юридична сотня надавала інформаційну підтримку законопроєкту. Організація включила його до розсилки та інших інформаційних матеріалів на сайті та у соцмережах. Організація адвокатувала необхідність прийняття цього законопроєкту. Зокрема, на його важливості було наголошено під час круглого столу на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку законодавства у сфері соціальних гарантій ветеранам війни».

  • 05.11.2020 – зареєстровано у ВРУ
  • 09.11.2020 – опрацьовується в комітеті