110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Професійний сержантський корпус та звання за стандартами НАТО

Законопроєкт №0906 було прийнято в першому читанні 30 травня 2019 року ще ВРУ 8 скликання, тоді номер законопроєкту був №10181. Нагадаємо, що законопроєкт №10181 у свою чергу став результатом об’єднання законопроєктів №6372 (військові звання за стандартами НАТО) та №7549 (внесення змін до статутів ЗСУ).
17 жовтня Закон прийняли в другому читанні та в цілому.
Законопроєктом №0906 вносяться зміни до статутів ЗСУ та законів України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України» з метою упорядкування дисциплінарних повноважень посадових осіб, врегулювання деяких питань повсякденної діяльності, визначення прав та обов’язків головних сержантів та головних старшин підрозділів військових частин ЗСУ. Законом також передбачається нова шкала військових звань, сержантський і старшинський склад поділяється на молодший, старший і вищий.
Пропонується визначити обов’язки для нових посад, зокрема, у Статуті внутрішньої служби ЗСУ – для посад «головний сержант (головний старшина) бригади, полку, батальйону, дивізіону, «начальник медичного пункту бригади, полку, батальйону, дивізіону, роти», «сержант-інструктор, старший інструктор (старшина-інструктор)». Крім того, передбачено запровадження у військових частинах Книг пам’яті куди включатимуться відомості про військовослужбовців, які загинули під час виконання військового обов’язку із захисту територіальної цілісності та незалежності України.