110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Відповідно до прийнятого Закону України «Про внесення змін до статті 10-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо неврахування часу проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад» щорічна відпустка під час дії особливого періоду надається терміном на 30-45 днів (залежно від вислуги) без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Закон прийнято у зв’язку із тим, що часто військовослужбовці близько доби витрачають на те, щоб щоб дістатися з позицій своєї частини до залізничної або автобусної станції, щоб доїхати до Києва. І півдоби – добу, щоб дістатися до місця призначення. За таких умов втрачається 2-4 дні відпустки. Таким чином порушувались права військовослужбовців.

Крім того, при наданні відпустки за сімейними обставинами, відпусток військовослужбовців строкової служби  тощо, терміни відпусток обчислюються без врахування часу до місця проведення відпустки та назад.

Закон був прийнятий 22.05.2018 року, набрав чинності 27.06.2018 року.