110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Повна назва: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

Законопроєкт має на меті приведення законодавства України про кримінальну відповідальність у відповідність положенням міжнародного кримінального і гуманітарного права.

Законопроєктом передбачаються наступні зміни: визнання юрисдикції щодо злочинів агресії, геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, яка не пов’язана з місцем вчинення злочину, громадянством, постійним місцем проживання підозрюваного чи потерпілого або шкодою національним інтересам держави; застосування реального і адекватного покарання до осіб, які вчинили вказані злочини; введення інституту відповідальності військових командирів, інших осіб, що фактично діють як військові командири та інших начальників; виключення, зміни та включення вдосконалених статей, які стосуються воєнних злочинів; внесення змін до статей, які стосуються злочину агресії, злочину геноциду відповідно до вимог міжнародного права; включення статті щодо злочинів проти людяності; врегулювання питання актів, які підпадають під характеристику зазначених злочинів, однак на момент їх вчинення такі злочини не були передбачені Кримінальним кодексом України.

Що було зроблено:

Юридична сотня надавала інформаційну підтримку законопроєкту. Організація включила його до розсилки та інших інформаційних матеріалів на сайті та у соцмережах. Організація адвокатувала необхідність прийняття цього законопроєкту. Зокрема, на його важливості було наголошено під час круглого столу на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку законодавства у сфері соціальних гарантій ветеранам війни».

  • 27.12.2019 Зареєстровано у ВРУ
  • 20.05.2021 Закон прийнято
  • 07.06.2021 Закон направлено на підпис Президенту