Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях” (номер законопроекту №6109) зрівнює права чоловіків і жінок в армії, зокрема, встановлюються рівні можливості при укладенні контракту про проходження військової служби, скасовано обмеження щодо зарахування жінок-військовослужбовців до запасу, встановлюються однакові засади призначення у наряд і проходження військових зборів, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни чоловіками і жінками.
Цікаво, що кількість жінок в українській армії близько 17 тис., що становить 8,5% від загальної кількості військових, ця цифра близька до показників країн-членів НАТО.
До прийняття Закону жінки могли укладати контракт на проходження військової служби, якщо вони не досягли 40 років, а чоловіки – у 45-60 років (залежно від військового звання). Крім того, для жінок існували численні обмеження на призначення у добовий наряд, відправлення у відрядження і проходження військових зборів.
Леся Василенко «Жінці в армії місце» // Українська правда. Життя
У війні з Росією вже взяло участь понад 10 тисяч українок, – «Стежками війни» // Телеканал ZIK
Понад 10 тисяч жінок беруть чи брали участь в АТО, – правозахисниця // Громадське радіо
8 березня: не про красу, жіночність та чарівність // Газета «День»
Через кілька років зможемо побачити першу жінку-генерала в Україні // Українська правда. Життя
Жінка-генерал і жінка-танкіст: коли вони з’являться в ЗСУ? // Громадське радіо
Як служать жінки-військовики та їхні посади //UA:Перший
Попри стереотипи: жінки на військовому флоті // Радіо Свобода
Війна поза гендером. Як жінки несуть службу у лавах Збройних Сил України // Лівий Берег