110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Безкоштовний проїзд для учасників війни, членів сімей загиблих, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

18 березня Рішенням Конституційного Суду України було відновлено пільги на проїзд для членів сімей загиблих, учасників війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Зокрема, для членів сімей загиблих, учасників війни було відновлено безкоштовний проїзд за талонами (один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою.

Незважаючи на те, що відповідно до статті 151-2 Конституції України рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені, для того щоб відновити норми, які передбачають безоплатний проїзд необхідно внести зміни до Закону України «Про статус ветеранів, гарантії їх соціального захисту» та до законопроєкту «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Законопроєктом, який покликаний вирішити цю проблему є законопроєкт №2046. У попередньому 8-му скликанні Верховної Ради вказаний законопроєкт був зареєстрований під номером 9428-2.