110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Проєкт Постанови про звернення Верховної Ради України до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй про визнання Федеральної служби безпеки Російської Федерації та Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації терористичними організаціями №6001 від 07.09.2021

Ініціатори проєкту постанови: Дунда Олег Андрійович, Аліксійчук Олександр Васильович, Гузь Ігор Володимирович, Батенко Тарас Іванович, Мазурашу Георгій Георгійович.

Суть проєкту постанови: 

Проєктом пропонується звернутися до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, яка в сучасному світі виступає найпотужнішим у політичному відношенні суб’єктом координації зусиль світової спільноти з протидії тероризму, з метою визнання Федеральної служби безпеки Російської Федерації та Головного управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації терористичними організаціями.

У зв’язку із цим проєкт постанови пропонує:

  • визнати Федеральну службу безпеки Російської Федерації та Головне управління Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації терористичними організаціями;
  • закликати міжнародне співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом запровадження нових секторальних обмежувальних заходів (санкцій), щоб зупинити російську агресію, запобігти розповсюдженню тероризму й припинити грубе порушення світового порядку та системи безпеки.

Висновки до проєкту постанови: проєкт постанови має правильне інформаційне спрямування. Однак в умовах війни з Російською Федерацією прийняття постанови-звернення не є достатньо ефективним методом на міжнародному рівні. Згідно пояснювальної записки, метою і завданнями постанови є захист національних інтересів України та її громадян, консолідація зусиль України зі світовим співтовариством щодо впровадження міжнародних правових механізмів реагування на міжнародний тероризм із метою забезпечення міжнародного правопорядку та спроможності протистояти викликам із боку терористичних організацій, що навряд чи вдасться досягти шляхом прийняття відповідної постанови. 

Позиція Юридичної сотні: відхилити.