110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Коротка назва для висновку. Звернення Верховної Ради до міжнародної спільноти щодо засудження тимчасової окупації Криму

Повна назва проєкту. Проєкт Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях та щодо звільнення політичних в’язнів громадян України

Номер і дата реєстрації: 4655 від 27.01.2021.

Ініціатори:  Умєров Рустем Енверович, Касай Костянтин Іванович, Васильченко Галина Іванівна, Крулько Іван Іванович, Піпа Наталія Романівна, Рудик Кіра Олександрівна та ін. 

Фракції: Голос, ЄС, Слуга народу, Довіра.

Мета проєкту: проєкт постанови спрямований на продовження засудження міжнародними організаціями, парламентами та урядами країн світу тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованій території та звільнення політичних в’язнів громадян України.

Основний зміст

Проєкт постанови передбачає звернення до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу щодо засудження тимчасової окупації Криму. Зокрема, проєкт постанови містить наступні заклики:

Переваги

Прийняття постанови приверне увагу міжнародної спільноти до проблем захисту прав людини, пов’язаних із тимчасовою окупацією Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, і сприятиме посиленню міжнародного політичного та економічного тиску на Російську Федерацію, у тому числі у вигляді обмежувальних заходів.

Недоліки

Постанова має рекомендаційний характер і не зобов’язує до вчинення будь-яких дій. Постанови подібного змісту вже приймались раніше (№571-IX від 30.04.2020 та 1837-VIII від 07.02.2017).  Проєкт постанови стосується лише заходів, пов’язаних з окупацією Автономної Республіки Крим, та оминає питання тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.  

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати проєкт постанови.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]