110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення зміни до Закону України “Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності” (№4209 від 12.10.2020)

Ініціатор: КМУ

Суть: проєкт пропонує виключити свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей (надалі – Свідоцтво) з Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженого Законом України від 19 травня 2011 року № 3392-VІ.

Зміст: пропонується виключити Свідоцтво із затвердженого Переліку з огляду на те, що воно не є дозвільним документом у сфері господарської діяльності. 

Водночас  заборона вивезення культурних цінностей без свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України встановлена статтею 6 Конвенції ЮНЕСКО 1970 року та статтею 13 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей». Таке свідоцтво видає Міністерство культури та інформаційної політики України в порядку, установленому Законами України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», «Про адміністративні послуги», і передає Держмитслужбі засобами «єдиного вікна». Тому на процес контролю держави за переміщенням культурних цінностей через кордон таке виключення не вплине, переміщення культурних цінностей без вказаного свідоцтва не буде можливим.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт. 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]