110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

Проєкт закону про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни 4261 від 23.10.2020

Ініціатор законопроєкту: Остапенко Анатолій Дмитрович (IX скликання)

Зміст проєкту: проєкт закону пропонує змінити процедуру отримання статусу УБД для добровольців, а також вилучити осіб Цивільної оборони в ЧАЕС із категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Зміни, що вносяться

Чинний Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачає право на отримання статусу учасника бойових дій за умови перебування в зоні ООС протягом 30 днів. Проєкт пропонує передбачити перебування в зоні ООС  за сукупністю 30 днів в межах 180 днів. 

Також проєкт пропонує змінити перелік документів для отримання статусу УБД   добровольцями та визначити, що одним зі свідчень, які подають добровольці, має бути клопотання командира офіційного підрозділу, з яким взаємодіяло добровольче формування. Крім того, добровольці мають подати й 4-те свідчення клопотання командира добровольчого підрозділу. 

Проєкт закону пропонує вилучити цивільну оборону ЧАЕС із підстав отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. 

Проєкт закону пропонує розширити категорію осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та додати до них також Героїв України, повних кавалерів ордена Богдана Хмельницького.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати за основу.

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]