110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до статті 16-2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо підвищення розміру одноразової грошової допомоги (проєкт №3043а від 28.08.2020)

Ініціатори: Тимошенко Юлія Володимирівна, Цимбалюк Михайло Михайлович, Івченко Вадим Євгенович, Кожем’якін Андрій Анатолійович (IX скликання).

Зміст проєкту:

  1. пропонується здійснення виплати одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих та особам, які набули статусу особи з інвалідністю внаслідок війни не в розмірі, кратному прожитковому мінімуму, встановленому Законом “Про державний бюджет” на 1 січня відповідного календарного року, а відповідно до фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Довідково: відповідно до статті 5 ЗУ “Про прожитковий мінімум” від 15.07.1999 року №966-ХІV для спостереження за динамікою рівня життя в Україні на основі статистичних даних про рівень споживчих цін центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, розраховує щомісяця фактичний розмір прожиткового мінімуму на одну особу. Такий показник є статистичною величиною та не закладається до бюджетного законодавства.

  1. Для визначення розміру одноразової грошової допомоги законопроєкт пропонує враховувати фактичний прожитковий мінімум на дату настання смерті або встановлення інвалідності.

Негатив: законопроєкт не враховує відсутність показника фактичного прожиткового мінімуму в бюджетному законодавстві та не пропонує реального фінансово-економічного обґрунтування. Законопроєкт, на думку авторів, не потребує додаткових видатків у 2020 році, натомість передбачає здійснення таких виплат у подальшому завдяки комплексу заходів, розроблених КМУ, спрямованих на недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та в офшорних зонах.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

 

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]