110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про Державну прикордонну службу України” щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України

(№ 5232 від 12.03.2021)

Ініціатори: Здебський Юрій Вікторович, Касай Геннадій Олександрович, Копитін Ігор Володимирович, Веніславський Федір Володимирович, Герасименко Ігор Леонідович та інші (IX скликання).

Фракції: ПП “Слуга народу”, “Голос”.

Мета проєкту: удосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України.

Зміст

  1. Проєкт визначає умови й межі застосування заходів примусу військовослужбовцями та працівниками ДПСУ. Надано визначення необхідному, пропорційному, ефективному заходу примусу для припинення протиправної поведінки.
  2. Проєкт деталізує порядок застосування фізичного впливу та спеціальних засобів для припинення протиправного діяння. Так, наприклад, малогабаритні підривні пристрої і боєприпаси, відповідно до проєкту, можуть використовуватися для затримання особи, яка не виконує законних вимог військовослужбовця чи працівника Державної прикордонної служби України; звільнення особи, незаконно позбавленої свободи; руйнування перешкод і примусового відчинення та проникнення до об’єктів.
  3. Визначено випадки, коли вогнепальна зброя може застосовуватися без попередження (для відбиття збройного нападу військових груп, у випадку збройного опору окремої особи або втечі особи, яку було заарештовано за вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, з використанням транспортного засобу тощо).
  4. Окремо в проєкті визначаються підстави для використання зброї кораблів, катерів, суден забезпечення ДПСУ, а також застосування озброєння повітряних суден.
  5. У випадку залучення до ООС, в особливий період або під час дії воєнного стану, використання зброї та бойової техніки ДПСУ передбачено у випадках та порядку, установлених законодавством України для з’єднань, військових частин та підрозділів Збройних Сил України.

Позитив: проєкт пропонує деталізувати порядок та умови використання спеціальних засобів, техніки чи зброї під час виконання прикордонниками своїх обов’язків, що матиме позитивний вплив на захист державного кордону, захист життя та здоров’я прикордонників чи інших осіб.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]