110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Коротка назва для висновку: Запобігання та протидія дискримінації та сексуальним домаганням серед військових

Повна назва проєкту: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання реагування, запобігання та протидії проявам дискримінації за ознакою статі та сексуальних домагань серед військовослужбовців

Номер і дата реєстрації: № 5485 від 13.05.2021

Ініціатор: Кабінет Міністрів України

Мета проєкту

Врегулювання питання реагування, запобігання та протидії проявам дискримінації за ознакою статі та сексуальних домагань серед військовослужбовців

Основний зміст

Проєкт пропонує внести зміни до Статуту внутрішньої служби ЗСУ та визначити одним із завдань оборони недопущення порушень, пов’язаних з дискримінацією за ознакою статі чи сексуальними домаганнями.

Покладається додатковий обов’язок на командира: дотримуватися принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у службовій діяльності.

Також проєкт уточнює порядок проведення службового розслідування. Зокрема, службове розслідування, пов’язане з дискримінацією за ознакою статі та сексуальними домаганнями, проводиться комісією, до складу якої призначаються, за можливості, представники обох статей у рівному співвідношенні.

Примітка

Схожим за тематикою до проєкту № 5485 є проєкт № 5488, який передбачає відповідальність громадян, зокрема, і військовослужбовців, за дискримінацію та нетерпимість.
Зауваження: текст проєкту доцільно доповнити пропозиціями змін щодо впровадження відповідальності за дискримінацію за ознакою статі та сексуальні домагання у військовій сфері.

Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]