110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Висновок до проєкту Закону “Про внесення змін до Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати” №3817 від 09.07.2020

Ініціатор: Шмигаль Денис Анатолійович, Кабінет Міністрів України.

Зміст: Закон України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати” зобов’язує компенсувати втрату доходу, пов’язану з затримкою деяких видів виплат. До таких виплат належать пенсії, соцвиплати, стипендія та зарплата. 

Проєкт № 3817 від 09.07.2020 пропонує розширити цей перелік та додати до нього додаткову пенсію, цільову грошову допомогу, пенсію за особливі заслуги перед Україною та інші доплати до пенсії, а також суму індексації доходів громадян. 

Зміни, що пропонуються: зміни до статті 2 Закону України “Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати” щодо розширення видів виплат, затримка щодо яких має бути компенсована.

Крім того, проєкт містить технічну зміну назви Фонду соціального страхування України. 

Позитив: метою є забезпечення права на відшкодування збитків в разі затримки деяких виплат. 

Негатив: відсутній чіткий механізм забезпечення права на відшкодування в чинному законі. Крім того, немає фінансово-економічного обґрунтування до законопроєкту та зазначено, що проєкт не призведе до додаткових видатків із державного бюджету, що не відповідає дійсності. Також в пояснювальній записці зазначено, що проєкт не вплине на становище роботодавців, однак  пропоновані норми передбачають додаткове фінансове  навантаження на роботодавців в тому числі. 

Позиція ГО “Юридична сотня”: рекомендуємо відхилити до надання фінансово-економічного обґрунтування.