110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Повна назва: “Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту прав побратимів та посестер”
Ініціатор: Жмеренецький Олексій Сергійович (IX скликання).
Фракція: Слуга народу.
Мета: включити вже усталене в Збройних силах України, добровольчому і волонтерському рухах явище побратимства та посестринства в правове поле.
Зміст
Проєкт передбачає право військовослужбовця мати побратима та/або посестру, про що має бути поінформовано безпосереднього командира військовослужбовця (шляхом подання рапорту).
Проєкт передбачає низку можливостей для побратима/посестри, які наразі мають лише члени сім`ї особи (доступ до пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні, психосоціальну підтримку побратимам/посестрам особи, якій надається паліативна допомога, можливість для побратима/посестри бути присутнім при дослідженні причин смерті особи тощо).
Проєкт прирівнює до нотаріально посвідчених заповіти та довіреності військовослужбовців, складені під час безпосередніх бойових зіткнень, посвідчені трьома побратимами та/або посестрами.
Позитив: проєкт нормативно визнає явище побратимства/посестринства в силових формуваннях.
Негатив: проєкт не визначає, скільки побратимів (посестер) може бути у військовослужбовця (зміни до Статуту внутрішньої служби передбачають право мати побратима та посестру, проте для посвідчення заповіту/довіреності вимагається свідчення трьох побратимів/посестер. Ототожнення нотаріально посвідчених заповітів та довіреностей із тими, що засвідчені побратимами/посестрами, без визначення порядку підтвердження такого посвідчення саме в умовах участі в бойових діях створює ризик учинення шахрайських дій на підставі оформлених у такий спосіб документів.
Техніко-юридичні зауваження: проєкт не визначає порядку припинення побратимства/посестринства і, відповідно, статус оформлених заповітів/довіреностей, якщо особа, що їх посвідчила, утратила статус побратима/посестри.
Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]