110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”Row”][tm_pb_column type=”2_3″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

Повна назва проєкту. Проєкт закону про внесення змін до розділу “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств унаслідок військової агресії на сході України

Номер і дата реєстрації: 5010 від 03.02.2021.
Ініціатори: Наталуха Дмитро Андрійович (IX скликання), Ніколаєнко Андрій Іванович (IX скликання), Кубів Степан Іванович (IX скликання), Буймістер Людмила Анатоліївна (IX скликання).
Фракції: Слуга народу, ЄС, Батьківщина.

Мета

Позбавлення права кредиторів подання на процедуру банкрутства.

Основний зміст

Проєкт вносить зміни в Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства та пропонує зобов’язати суд відмовляти в прийнятті заяви або відкритті провадження в справі про банкрутство юридичним особам, майно та активи яких знаходяться на території проведення АТО або тимчасово неконтрольованій. Крім того, проєкт пропонує зобов’язати закрити відкриті провадження в справах про банкрутство, які подані кредитором.

Недоліки

Довідкова інформація:

Банкрутство — визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені в порядку, визначеному Кодексом України з процедур банкрутства, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Боржник — юридична або фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов’язання, строк виконання яких настав.

Кредитор — юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в межах своїх повноважень.
Згідно із статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства.

Техніко-юридичні зауваження

Норми проєкту пропонується застосовувати до юридичних осіб, майно та активи яких знаходяться на території проведення антитерористичної операції. Проєкт не враховує початок Операції об’єднаних сил у 2018 році.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_3″][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]